Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marantz PM-80 info

28 Dec 2007 12:42 2019 5
  • Level 26  
    Witam.
    Chciałbym się coś dowiedzieć na temat tego wzmacniacza (moc, pobór, zniekształcenia, co siedzi w środku itp.) Wiem, że jest to dobry sprzęt ale opinie również mile widziane.

Pozdrawiam i czekam na odp.
  • Helpful post
    Level 38  
    www.google.pl - tam jest wszystko łącznie z dokumentacjami serwisowymi wraz ze zdjęciami. PM 80 miał odpowiednik Grundig A9000 oraz Philips FA-960 (konstrukcja stopnia "końcowego" pozostaje niemalże ta sama we wszystkich modelach). Waga ok 13Kg. 2x18 000uF 63V w bloku zasilania (elna audio gold), 2 pary 2SA1265/2SC3182 na kanał. Stopień napięciowy STK3062II. Ogólnie kawał maszyny o raczej stonowanym dźwięku.
  • Level 26  
    ALTON Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
  • Level 38  
    PM 80 ma także przełącznik "Class A". Włączenie go powoduje kilku krotny wzrost prądu spoczynkowego co w efekcie daje nam przesunięcie pracy właśnie w klasę A. Moc spada znacznie jednak dźwięk nabiera detali.

Ps. STK3102III a nie 3062 - ten był stosowany w niższym modelu.
  • Level 26  
    Tak to o klasie A wiem z 2x100W 8R moc spada na 2x25W 8R tak wyczytałem z pewnej recenzji.
  • Level 10  
    Pytanie o moc jeszcze raz bo kiedyś podawano dwie moce rms i chwilowa. Wiec te 100W to jest jaka moc chwilowa , chodzi o uderEnie basu , zwykle moc muzyczna była 2x większa od rms i powiem Wam, ze zdezorientowany jestem . Kupując niegdyś diore ws 504 wszystko było jasne mocy rms 80w muzyczna 150W . Teraz podaje się tylko jedna i nie wiadomo która to jest . Proszę o pomoc. Chciałem zadać pytanie na pw ale jakiś błąd ma strona.

Link