Witam.
Chciałbym zmierzyć multimetrem prąd pobierany przez:
- zasilacz komputerowy
- transformator (czyli na uzwojeniu pierwotnym)
Czy aby to zrobić wystarczy wpiąć te rzeczy w obwód razem z multimetrem ??? Czy jest jakaś różnica w tym czy podepnę multimetr na kablu fazy czy zera ??
Chciałbym zmierzyć multimetrem prąd pobierany przez:
- zasilacz komputerowy
- transformator (czyli na uzwojeniu pierwotnym)
Czy aby to zrobić wystarczy wpiąć te rzeczy w obwód razem z multimetrem ??? Czy jest jakaś różnica w tym czy podepnę multimetr na kablu fazy czy zera ??