Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie?

tomaszg20 04 Sty 2008 18:25 4753 15
  • #1 04 Sty 2008 18:25
    tomaszg20
    Poziom 11  

Mam pytanie czy ktoś jest w stanie pomóc mi przy zmianie sterowania w/w nożycami do cięcia, może ktoś już ma gotowy projekt na nowszych stycznikach i ect?

-1 15
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 05 Sty 2008 09:18
    tomaszg20
    Poziom 11  

mam schematy! Mogę je udostępnić, czy ktoś pomógłby mi zastosować zamienniki!

0
  • #4 05 Sty 2008 10:45
    Elmont
    Poziom 23  

Drogi kolego jeżeli jesteś dobrym elektrykiem przy obecnych
    możliwościach niema najmniejszego problemu z podmianą aparatury
    łączeniowej czy sterującej. Istotne jest by spełniała założone parametry
    i urządzenie po przełożeniu aparatury było opomiarowane ,by było
    bezpieczne dla obsługi.

0
  • #5 05 Sty 2008 19:40
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

Witam. Daj te schematy, pomyśleć można to nie boli. Kol. Elmont ma całkowitą rację, ale nie szkodzi obejrzeć w czym Masz problem. Pozdrawiam.

0
  • #6 05 Sty 2008 23:11
    tomaszg20
    Poziom 11  

Chciałbym wymienić większość, począwszy od tansformatora ( 220/24V jakiś Indel), styczniki, no i zabezpieczenie silników termiki na stycznikach czy wyłączniki silnikowe. Nie jestem zbyt dobrym elektrykiem ale chciałbym to zrobić.
    Schemat:

W częściach(lepiej widać):
    NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie? NTC 2500/4 Nożyce gilotynowe czy ktoś zmieniał sterowanie?

0
  • #7 06 Sty 2008 18:06
    sq9jjh
    Specjalista elektryk

tomaszg20 napisał:
    Nie jestem zbyt dobrym elektrykiem ale chciałbym to zrobić.

Ale jesteś elektrykiem i masz chęć coś zrobić. Jeżeli masz taką możliwość to wybuduj styczniki (oznacz co i gdzie było) i udaj się do zaprzyjaźnionej hurtowni elektrycznej, tam na pewno coś Ci dobiorą. To samo zrób z innymi elementami. Termiki daj do firmy która zajmuje się nastawą zabezpieczeń. Bezpieczniki topikowe które zabezpieczają przed zwarciami zostaw w spokoju są niezawodne, sprawdź tylko nominały zgodnie ze schematem. No i myślę że będzie dobrze. Powodzenia.

0
  • #8 06 Sty 2008 21:08
    starosci
    Poziom 13  

Witaj
    Maszyna nie wygląda na bardzo skomplikowaną ale skoro twierdzisz że nie jesteś dobrym elektrykiem to daj sobie spokój.
    Jest to gilotyna więc urządzenie które obsługują bezpośrednio ludzie i jeżeli zrobisz jakąś pomyłkę która wpłynie na bezpieczeństwo pracy to możesz mieć sporo kłopotów.
    Pozdrawiam

0
  • #9 06 Sty 2008 22:07
    Bruum
    Poziom 23  

Witam! Zdradź Kolego tajemnicę-po co? Czy coś szwankuje? Osobiście zrobiłbym to ma jakimś sterowniku PLC, niedużym. Żeby klient widział jakąś różnicę i wiedział za co płaci.

0
  • #10 08 Sty 2008 17:57
    tomaszg20
    Poziom 11  

Padaja styczniki i niestety trzeba powymieniać! Zrobiłem już zakup styczników i przekaźników, zmontuje na nowej tablicy. Zobaczymy!!!

0
  • #11 09 Sty 2008 19:42
    kavma
    Poziom 21  

Witam
    Jeśli mogę jeszcze coś doradzić, to sterowanie tej gilotyny było wrażliwe na drgania wywoływane przez ramię tnące.
    Rozwiązanie jakie ja zastosowałem, przy okazji kolejnej naprawy, to przeniesienie szafy sterowniczej na stojak nie połączony z maszyną. Objawy braku styku na stycznikach ustąpiły.
    Powodzenia

0
  • #12 09 Sty 2008 19:51
    tomaszg20
    Poziom 11  

Mam pytanie do kolegi Kavma, czy wymieniał transformator pradowy T3 i przekaźnik prądowy K10? Wiem że,maja one nastawy fabryczne przeciążenia prądowego silnika koła zamachowego i nie wiem jakie zastosować części zamienne i jakie nastawy?
    Dzięki za propozycję z szafą sterowniczą. Ciekawe spostrzeżenie.

0
  • #13 09 Sty 2008 20:50
    kavma
    Poziom 21  

Nie wymieniałem ale...
    Jeśli są to elementy w obwodzie zabezpieczenia silnika koła zamachowego to zgodnie ze schematem ideowym są to:
    przekaźnik KA1 i przekładnik T3 oraz Fa1 - przekaźnik termiczny.
    Proponuję nie zmieniać T3 i KA1 bo odpowiedników będzie trudno znaleźć, a jako zamiennik dla Fa1 proponuję zastosować dostępny w handlu, silnikowy przekaźnik termiczny o zakresie umożliwiającym nastawę równą 1.1 wartości prądu nominalnego tego silnika.

0
  • #14 02 Paź 2010 14:44
    rafuls2
    Poziom 15  

Witam!
    Mam pytanie odnośnie tej gilotyny. Klient kupił takie cudo dosyć mocno sfatygowane, przynajmniej pod kątem elektrycznym. Mi przypadło w udziale doprowadzić to do ładu. Maszyna w zasadzie już hula jednak nie mogę rozgryźć dwóch funkcji:
    1) to działa, ale nie wiem czemu służy. Gilotyna zatrzymuje się w pół drogi przy cięciu.
    2) zmiana pozycji przełącznika z tym znaczkiem nie powoduje żadnej reakcji gilotyny, czemu ta funkcja służy?
    Jeśli ktoś ma pojęcie na temat tych funkcji bardzo proszę o wyjaśnienie.

0
  • #15 28 Lis 2010 22:36
    aniababice
    Poziom 9  

Wymienilem sterowanie na cnc tel kont 506268942

0
  • #16 06 Maj 2011 20:00
    tomaszg20
    Poziom 11  

rafuls2 przykro mi,że dopiero teraz odpowiadam, ale dawno tu nie zaglądałem i pewno już sobie poradziłeś. Jest to zapewne wina krańcówek, które znajdują się za szafką sterowniczą nad silnikami, poluzowały się, lub są przestawione. Ja sam nie posiadam tej gilotyny, tylko po prostu miałem z nią styczność w pewnym zakładzie pracy. Pozdrawiam ...

0