logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony KD28DX40U - wyświetla tylko dolną połowę obrazu, płyta FE2, STV9379

bendzi74 05 Sty 2008 18:51 1555 10
REKLAMA
  • #1 4661219
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    Witam serdecznie. Ponieważ nie mogę sobie sam poradzić z tv Sony KD28DX40U.Problem ten polega na tym że od pewnego czasu zaczął pojawić tylko pół obrazu i po którejś próbie włączenia był już cały normalny obraz. A teraz jest już tylko pół (dolna połowa). Płyta w nim to FE2 ,odchylanie pionowe to STV9379(wymiana jego nic nie zmieniła). Pomocy.
  • REKLAMA
  • #3 4661338
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    dzięki za odzew. Cewki wyglądają na zdrowe,mają 12,5 oma.Wymieniłem STV ponieważ myślałem że to on ale nic się nie zmieniło.
  • REKLAMA
  • #4 4661384
    stanislaw piechucki
    Poziom 36  
    Posty: 2957
    Pomógł: 278
    Ocena: 87
    Zasilanie jest dobre?sprawdz wszystko w aplikacji,jak pracuje na palcu?.Tymczasem.
  • REKLAMA
  • #5 4661446
    Z.R.
    Poziom 15  
    Posty: 162
    Pomógł: 6
    Ocena: 4
    Z tym palcem to Go trochę wystraszyłeś, ale to jest sprawdzona diagnoza. Dziwię się czemu nic nie pisze o "el-kach". Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #6 4661479
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    Usterka tkwi w okolicy TDA (był wymieniany kiedyś razem z trafo powielaczem).Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego tv.Czy żeby wejść w tryb serwisowy (po wymianie trafa za szeroki i poduszkowaty obraz) musi być oryginał od tego modelu ??? Posiadam RM 947 wszystkie funkcje chodzą a wyczytałem że do tego modelu jest RM933.
  • #7 4661605
    Z.R.
    Poziom 15  
    Posty: 162
    Pomógł: 6
    Ocena: 4
    Za szybko w ten tryb serwis. nie wchodż. Sprawdz elementy R,L,C w obwodzie odchylania poziomego.
  • #8 4662385
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    Odchylanie pionowe zrobione.Przyczyną były zimne,pęknięte luty w okolicy TDA(po wymianie). A co do trybu to wejścia w tryb serwisowy jest to konieczne po wymianie trafa i TDA. Wszystkie elementy w odchylaniu poziomym OK.

    Proszę nie zapominać o spacjach po znakach przestankowych. [Mirek Z.]
  • #9 4662840
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Masz odpowiednie przyciski, to dlaczego nie próbujesz?
  • #10 4663046
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    Mam przyciski , mam serwisówke próbowałem też podobnymi pilotami i nic . Czy nie musi być oryginalny bądź serwisowy pilot ?
  • #11 21078380
    bendzi74
    Poziom 11  
    Posty: 11
    Ocena: 4
    Temat zamknięty.

Podsumowanie tematu

✨ Telewizor Sony KD28DX40U wyświetla tylko dolną połowę obrazu. Problem dotyczył płyty FE2 oraz układu odchylania pionowego STV9379, którego wymiana nie przyniosła poprawy. Diagnostyka obejmowała sprawdzenie cewek odchylających (rezystancja 12,5 oma) oraz kondensatorów wokół układu STV. Zasilanie i elementy w aplikacji były również kontrolowane. Usterka została zlokalizowana w okolicy układu TDA, gdzie stwierdzono zimne i pęknięte luty, które po naprawie przywróciły prawidłowe odchylanie pionowe. Wymiana trafa powielacza i TDA wymagała wejścia w tryb serwisowy, jednak pojawiły się wątpliwości dotyczące kompatybilności pilota (posiadano RM947 zamiast oryginalnego RM933). Próby wejścia w tryb serwisowy nie powiodły się mimo posiadania odpowiednich przycisków i pilotów. Ostatecznie temat został zamknięty bez dalszych rozwiązań dotyczących trybu serwisowego.
REKLAMA