Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik cyfrowy - uszkodzony?

05 Sty 2008 23:52 957 3
  • Poziom 13  
    W mierniku cyfrowym dźwięk ,który sygnalizuje zwarcie nie wyłącza się ,trzeba dopiero zmienic przesuwką na inny pomiar i wrócić na pomiar zwarcia .Miernik za 15zł kupiony w elektroniku .Może macie jakieś pomysły co może mu dolegać ?

Moderowany przez Mirek Z.:

Identyczny temat założony w dziale Inne - usunąłem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=912868&sid=ebd2c6146617f17db14f794af14a5302
    Naruszenie p.10.1 regulaminu - następnym razem ostrzeżenie.
    Na Forum obowiązują zasady pisowni - p.15 regulaminu. Spacji należy użyć po znaku przestankowym, a nie przed.

• Poziom 42  
    Uszkodzony przełącznik zakresów.

Cytat:
    Na wyświetlaczu miernika po załączeniu cały czas widnieje 1 ... Nie ma dźwięku na pomiarze zwarcia .Bezpieczniki wszystkie w nim sprawnę ...Miernik kupiony w elektroniku za 15zł .Może nie warto się nim bawić ,ale jeżeli to coś prostego ,proszę o podpowiedź ..pozdrawiam

Uszkodzony ICL7106 lub przełącznik zakresów - obecnie nie naprawialne
  • Poziom 16  
    Witam . Proponuję rozebrać miernik i jego przełącznik Następnie wyczyścić suwak przełącznika i punkty przez które się porusza .Powinno być dobrze . wykonałem to w swoim mierniku, i jest OK. Powodzenia.
  • Poziom 13  
    Przeczyszcznie nic tu nie pomogło ,może jest uszkodzenie jak kolega "oj" wspomniał ,dzięki za pomoc ,pozdrawiam

Pisownia nadal niepoprawna - wpisałem do książki w profilu. [Mirek Z.]