Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1035 i zacięcia z ręcznego

15 Sty 2008 11:35 1757 16

• Poziom 32  
    Mam taki problem. Kopiarka ze wszystkich podajników pobiera i drukuje ok. Jedyny problem to ręczny. Zacinała często a po wymianie gumek zacina każdą kartke. Miałem drugi podajnik i ten sam objaw. Kartka zacięta jest zawsze w tym samym miejscu czyli przed bębnem. Rejestracja niby odpada bo z LCF i kaset nie ma zacięć. Może ktoś coś podpowie?
  • Poziom 28  
    wyczyść rolki ale już te za podajnikiem ręcznym.musisz odkręcić podajnik. te potrójne.

• Poziom 32  
    to raczej odpada bo maszyna po przeglądzie i wyczyszczona :)
  • Poziom 28  
    mówię tak bo taki sam problem z tym miałem.wymieniałeś całe rolki czy tylko gumki:D .kiedyś mój kolega pojechał wymienić gumki i klapa. odwrotnie założył. też od razu nie wpadłem na to ale udało się:D

• Poziom 32  
    hm nie wymieniałem tylko czyściłem a maszyna ma niecałe 300 tysięcy kopii
  • Poziom 28  
    to może warto podstawić te rolki. i skłaniałbym do zajrzenia pod podajnik.i dla spokoju jeszcze raz wyczyścić wszystkie rolki.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyczyść sprzęgło w podajniku bocznym. W serii kopiarek 350/450/1035/1045 to częsta usterka. A rolki to już odrębna sprawa. Winna też może być rolka dociskająca przed registrem. Kiedyś mi uciekła z niej jedna sprężynka i objaw był podobny.

C.

• Poziom 32  
    A4 czyli dłuższym bokiem przykładam do podajnika
    Przy sprzęgle to bez znaczenia...

C.

• Poziom 32  
    rozbierałem ten mechanizm w obu podajnikach - bo mam dwa
    W obu sprzęgło nie ma prawie żadnych oporów a łapać też załapuje bo inaczej by kartki wogóle nie zabrało. Kartka prawie znika bo w całości znajduje sie juz w kopiarce, potem coś ja zatrzymuje ale nie mechanicznie tylko jakby jakis czujnik lub czas sie nie zgadzał.
  • Poziom 29  
    Witam

Ja bym na twoim miejscu wymienił rolki pobierania - na oryginał - nie sa drogie. Mamy tych maszyn dość dużo i praktycznie żadnych problemów z by-passem.
    Jest jeszcze jedna sprawa - sensor rozmiaru papieru. Wejdź w kody i sprawdź jaki maszyna widzi papier w podajniku jak jest wsunięty A4. Może płytka jest walnieta i jakieś dziwne formaty wykrywa.

Pozdrawiam
    pcnet napisał:
    rozbierałem ten mechanizm w obu podajnikach - bo mam dwa
    W obu sprzęgło nie ma prawie żadnych oporów a łapać też załapuje bo inaczej by kartki wogóle nie zabrało. Kartka prawie znika bo w całości znajduje sie juz w kopiarce, potem coś ja zatrzymuje ale nie mechanicznie tylko jakby jakis czujnik lub czas sie nie zgadzał.

No i oto chodzi! Tak się właśnie to objawia. Po prostu sprzęgło za wcześnie "puszcza" a kartka nie ma siły dojść do registru. Mając to sprzęgło na wierzchu warto je było rozebrać i wyczyścić. A podmieniałeś inny podajnik i jest to samo?

C.

• Poziom 32  
    Mam drugi podajnik i ten sam objaw ale też jest uzywany i możliwe że tez sprzęgło. I wracając do tego czym to sprzęgło wyczyścic i gdzie a czego nie dotykać?
    Ja czyszczę płynem do rolek z ARBIKO. To chyba najbardziej uniwersalny środek :-). Sprzęgło rozbiera się bez problemów i nie ma kłopotów ze złożeniem go w całość. Czyścisz tarczę cierną, rdzeń i tuleję elektromagnesu. Może dziwisz się że ja tak tylko o tym sprzęgle, ale ile się tego naczyściłem... :-) ho,ho ! W 99% przypadków przyczyną było właśnie ono. Pozostały 1% to rolki, potrójna rolka dociskowa przed registrem w kopiarce (a dokładnie docisk - brak sprężynki) i sprzęgło oporowe rolki separacji.

C.
  • Poziom 14  
    jeśli tak jak piszesz prawie cała kartka znika w kopiarce to stawiam na rolki transportu pionowego, te zaraz za bocznym. I to nie novogumem, bo to nic nie daje. Trzeba zwiększyć tarcie, delikatnym papierem przetrzeć te roleczki.
    I zawsze rozwiązywało problem.
    Pozdrawiam!
    ps: przy podajniku bocznym jest większy kąt zgięcia kartki, muszą pokonać te rolki potrójne większy opór kartki, dlatego nie wykluczaj tej opcji bo kasety niżej chodzą dobrze.

• Poziom 32  
    do czyszczenia sprzęgła moge uzyc izopropanolu? a moze tez papierem sciernym?

wszelkie gumki czyszcze zmywaczem do paznokci i od wieków pomaga :)