logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp 7700 - chyba coś się spaliło... Układ scalony stk4241v

lampa145 21 Sty 2008 10:13 2009 20
REKLAMA
  • #1 4717587
    lampa145
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 150
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    Witam niedawno dostałem sharpa 7700 był zepsuty wystarczyło wymienić opornik i sharp grał ale gdy pewnego razu dodałem max vloume (przyznaje się miałem go podłonczonego na głośniku stx 80watt a końcówka ma 2x120) spaliło mi głośnik a z sharpa zasimierdziało spalenizną i radiator się nagrzał potem shapr nie ruszył i kieruje do was pytanie co się mogło zepsuć oba przekaźniki się włanczają dioda kontrolna też, czy to może jest winna ukladu scalonego stk4241v z góry dzięki za pomoc .

    Załącznik skosowano ponieważ znajdował sie juz na forum.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2777001-30.html#3102387
    Ck.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4717606
    Calypsett
    Poziom 23  
    Posty: 702
    Pomógł: 14
    Ocena: 84
    Najprawdopodobniej przy spaleniu głośnika nastąpiło zwarcie i poleciał STK.
  • #4 4718442
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #6 4720496
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 4723214
    lampa145
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 150
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    tak oba przekaźniki się włanczają ale tu jusz nie ma problemu wymieniłem stk i po kłopocie poza tym wzmacniacz ma duży zapas mocy gdyby nie udało się go naprawić złożyłbym wzm 2x400 przy 4ohm też by było fajnie
  • #8 4725040
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #9 4725239
    lampa145
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 150
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    też mam stk4241II ale on tak idzie na sprzedaż więc się tym nie przejmuje ale tą moc ma jednak i nic nie można powiedzieć
  • #10 4726695
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 4729780
    lampa145
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 150
    Pomógł: 3
    Ocena: 5
    pewni wymiata mi kolumnami po całym pokoju :-)
    najgorzej było z wy lutowaniem jakaś godzinka z przerwą ,a lutowanie to czysta przyjemnośc
  • REKLAMA
  • #12 4735406
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 4740452
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #16 4741540
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #18 4745229
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #20 4749117
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem uszkodzenia wzmacniacza Sharp 7700 po spaleniu głośnika przy maksymalnej głośności. Przyczyną awarii najprawdopodobniej było zwarcie spowodowane uszkodzeniem głośnika, co doprowadziło do uszkodzenia układu scalonego STK4241V. Pomimo załączania się przekaźników głośnikowych i świecenia diody kontrolnej, z wyjść głośnikowych nie było dźwięku. Po wymianie układu STK4241V na oryginalny model STK4241II wzmacniacz zaczął działać poprawnie. Wymiana na podróbkę układu skutkowałałaby krótkim czasem działania. Wzmacniacz ma duży zapas mocy (2x120 W), co wymaga odpowiednio dobranych głośników. W dyskusji pojawiły się także odniesienia do innych modeli Sharp, takich jak system 8800, które również charakteryzują się wysoką mocą i jakością dźwięku. Poruszono także temat możliwości przeróbek wzmacniacza ze względu na moc transformatora.
REKLAMA