Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit i router D-Link

serwis_piotr 23 Sty 2008 15:42 7318 9
  • #1 23 Sty 2008 15:42
    serwis_piotr
    Poziom 9  

Witam

Mam pewien problem ze zdalnym pulpitem ,natomiast:

Mam kilka komputerów w firmie i dwa w naszym oddziale. W firmie postawiony jest serwer na WinXP Prof. i w sieci wewnętrznej zdalny pulpit śmiga poprawnie, ale jeśli chodzi o oddział to jest problem, nie można się połączyć. Serwer posiada zewnętrzne IP i z oddziału bez problemu mogę pingować dostaję wszytskie pakiety zwrotne. Ale jesli chce podłączyć się przez pulpit zdalny nie można nawiązać połączenia. Dodam że internet gdzie jest serwer podzielony jest przez ROUTER D-Linka Di-604, czy na w tym routerze nalezy odblokować jakiś port?? Jesli mogę prosić o pomoć będę bardzo wdzięczny.

Jesli można, proszę o dość dokładną instrukcje jak to zrobić albo w czym może tkwić problem

0 9
  • #2 23 Sty 2008 15:59
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jesteś pewien, że serwer podłączony za DI-604 ma globalne IP ?
    Jest to na tym routerze niewykonalne - ma na stałe załączony NAT.

Trzeba przekierować na routerze port 3389 na IP serwera.

0
  • #3 23 Sty 2008 16:03
    diquan
    Poziom 20  

W ustawieniach routera masz coś takiego jak virtual serwer, tam odblokujesz sobie port.

0
  • #4 23 Sty 2008 16:11
    serwis_piotr
    Poziom 9  

Powiem tak ,zawsze jest przyznawany ten sam IP jeśli sprawdzam na stronie www.mojeip.org A jak przekierowac ten port na tym routerze bo ja to robie tak:
    zakładka Advenced
    Virtual Server i tutaj zmieniam na Enable podaje IP serwera i w polach private i public podaje port 3389 i nastepnie Always. Tylko widze ze na lisicie serwerów nie ma przy tym wpisie znacznika (ptaszka) tylko pusta budka

Dodano po 2 [minuty]:

ok już jest zaznaczone ale nie mge dalej sie podłączyć

0
  • #5 23 Sty 2008 16:13
    mbo

Podaj to co ustawiłeś - najlepiej zrzut ekranu.

0
  • #6 23 Sty 2008 16:20
    serwis_piotr
    Poziom 9  

Oto co mam ustawione ,ale zauważyłem że teraz pojawia sie komunikat że upłynął limit czasu połączenia a wcześniej było ze nie może podłączyć sie i skontaktować sie z administratorem

0
  • #7 23 Sty 2008 16:45
    mbo

Przekierowanie jest ustawione poprawnie.

Czy serwer ma ustawione IP routera jako bramę ?

0
  • #8 23 Sty 2008 19:03
    suchy22
    Poziom 20  

Włącz DMZ dla IP serwera w zakładce Advanced.

0
  • #9 23 Sty 2008 19:19
    slon13
    Poziom 13  

Wejdź na router, zakładka: tools - misc - VPN Pass - 2x Enabled. Ja osobiście używam VNC i dodatkowo można wybierać sobie port na którym ma chodzić połączenie. Trzeba wtedy pamiętać o przekierowniu portów w zakładce Virtual Server na odpowiednim porcie oraz o firewollu na kompach żeby nie blokowały połączenia. Powodzenia.

0
  • #10 24 Sty 2008 08:22
    serwis_piotr
    Poziom 9  

Tak, serwer ma ustawione IP routera jako bramę ,zrobiłem wpisy jakie sugerowali forumowicze ale nadal mam ten sam problem. Brak połączenia i komunikat:
    Upłynął limit czasu połączenia zdalnego. Spróbuj ponownie połączyć się z komputerem zdalnym

0