Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor Philips 107B 17" - tęczowe korale

donpablos 24 Jan 2008 19:34 1350 6
 • #1
  donpablos
  Level 11  
  Na początku na czarnym tle są tęczowe literki...jak już załaduje się system to robią się na ekranie tęczowe kółka - coś w rodzaju rafy koralowej. Jak pisałem obraz jest tylko te tęczowe korale. Od lewego dolnego rogu ekranu nie ma - obraz wręcz czarno biały - im dalej do prawego górnego rogu tęczowe korale są coraz bardziej wyraźne. Poprawiłem na początek zimne luty na PK ale efekt wciąz ten sam. Regulacja ostrości na trafo sprawia że tęczowa rafa koralowa jest na całym ekranie. Szukałem postów na temat - ale nie spotkałem się z taką usterką...jak już to tęcza była w pionie w kształcie pasów pionowych i zwykle nie było obrazu. Tutaj jest. Co może być przyczyną???
 • #2
  karol5608
  Level 28  
  Sprawdź zasilanie cewek rozmagnesowujących jak i same cewki.
 • #3
  ALUŚ
  Level 36  
  Wyłącz włącznikiem sieciowym i po godzinie włącz jeżeli nie pomoże to sprawdź przerwy i zimne luty w obwodzie cewek rozmagnesowujących a potem wymiana pozystora .

  Można jeszcze rozmagnesować zewnętrzną pętlą rozmagnesowującą .
 • #4
  Zibig
  Level 16  
  Rozmagnesowałeś kineskop " Magneśnicą"? Jeśli nie to zrób to jak najszybciej i jak napisał kolega Karol sprawdź pętlę rozmagnesowującą w swoim TV.
 • #5
  donpablos
  Level 11  
  Witam. Dzięki za odpowiedzi. Nie rozamagnesowywałem kinola. Spawdzę krok po kroku całą pętle rozmagnesowującą. Jeśli chodzi o sam pozystor to wydaje się być ok - ale przyjże siemu raz jeszcze. Ale to juz jutro bo mam już dosć na dzisiaj. O efektach poinformuje
 • #6
  ALUŚ
  Level 36  
  To na noc wyłącz wyłącznikiem sieciowym .
 • #7
  donpablos
  Level 11  
  Uszodzony był jak się okazało kineskop. Pewnie do teraz wykluczyłbym akurat to - ale przypadkowo usłyszałem jakieś brzęczenie w bańce. Miałem w obwodzie monitor Samsung w którym padnięte było trafo więc go przełożyłem i monitor działa. Kineskop co prawda nie pasuje do końca do obudowy Philipsa jako że jest płaski ale lepsze to niż nic. W każdym razie - przy objawach jak powyżej na 99% winny bedzie pewnie zawsze kineskop.