Witam jak w temacie jakie macie doświadczenia w pomiarze wilgotności? Chodzi o pomiar w środowisku dość agresywnym dla elektroniki tj wilgotność powyżej 70% często wykraplająca się para. Po zakonczeniu cyklu produkcyjnego w pomieszczeniu jest tłoczona para aby podnieść temperature do 70stopni celcjusza.
Czy czujniki sensirona serii SHTxx wytrzymają te warunki?
Czy tylko w grę wchodzi pomiar metoda suchy-mokry za pomocą PT-1000/100. Jak je podłączyć do np At8 (interfejs) Tablice psychometryczne? Jaki wpływ ma prędkość powietrza przepływającego przez obudowę takiego czujnika? A może wystarczy np DS18B20??
Co potrzebuję ? Pomiar wilgotności w zakresie od 70-100% w temperaturze od 10-40stopni z dokładnością +/- 2%.
Oczywiście są też inne czujniki rezystancyjne i pojemnościowe
Czy czujniki sensirona serii SHTxx wytrzymają te warunki?
Czy tylko w grę wchodzi pomiar metoda suchy-mokry za pomocą PT-1000/100. Jak je podłączyć do np At8 (interfejs) Tablice psychometryczne? Jaki wpływ ma prędkość powietrza przepływającego przez obudowę takiego czujnika? A może wystarczy np DS18B20??
Co potrzebuję ? Pomiar wilgotności w zakresie od 70-100% w temperaturze od 10-40stopni z dokładnością +/- 2%.
Oczywiście są też inne czujniki rezystancyjne i pojemnościowe