Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdejmowanie kodu telefonu na telefonie Sagem MY411x

29 Sty 2008 23:01 16123 10
  • Poziom 9  
    Mam problem.Ostatnio moja siorka zablokowała sobie telefon kodem telefonu.Najlepsze to jest to że nie wie jaki kod wprowadziła.Nic nie piszą o tym w instrukcji.Pomóżcie i powiedzcie czy mozna to zdjąć czy już po telefonie.Pozdrawiam!
  • Warunkowo odblokowany
    Można zdjąć ale specjalnym serwisowym sprzętem. Udaj się do serwisu gdzie zrobią to bez problemu.
  • Poziom 20  
    fingusio napisał:
    Można zdjąć ale specjalnym serwisowym sprzętem. Udaj się do serwisu gdzie zrobią to bez problemu.

Pewnie chodzi tobie o autoryzowane serwisy bo te zwykłe co maja np. SMTi kodu nie odczytają.

cytuje info z innego forum
    "411x 210 215 itd ( LoCosto )
    Nie mozna odczytac kodu aparatu bo jest nie jawny i wymaga specjalnej kalkulacji. Na dzien dzisiejszy w telefonach z rodziny CPU loCosto nie jest dostepna"
  • Warunkowo odblokowany
    Uhh faktycznie, sory za pomylke. Chyba wczoraj bylo juz za pozno na myślenie...
  • Poziom 38  
    Witam.
    Przepraszam za odświerzanie tematu. Mam następujący problem.
    Mam możliwość kupienia telefonu Sagem my411X za 100 zł, ale niestety właściciel (kolega brata) włączył kod telefonu i go zapomniał. Dodam, że obecnie jestem w jego posiadaniu, mam wszystkie dokumenty oraz oryginalny kabel USB. Co do Simlocka to dokładnie nie wiem, czy był zdejmowany, pracuje w sieci Plus a ja mam kartę Orange i po włączeniu prosi o podanie kodu telefonu. Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe usunięcie kodu telefonu we własnym zakresie?
    Dodam, że walczyłem z softem w Siemensach. Dobrze że firma zbankrutowała bo mam już dość ich beznadziejnych softów.
  • Poziom 24  
    BANANvanDYK napisał:
    Witam.
    Przepraszam za odświerzanie tematu. Mam następujący problem.
    Mam możliwość kupienia telefonu Sagem my411X za 100 zł, ale niestety właściciel (kolega brata) włączył kod telefonu i go zapomniał. Dodam, że obecnie jestem w jego posiadaniu, mam wszystkie dokumenty oraz oryginalny kabel USB. Co do Simlocka to dokładnie nie wiem, czy był zdejmowany, pracuje w sieci Plus a ja mam kartę Orange i po włączeniu prosi o podanie kodu telefonu. Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe usunięcie kodu telefonu we własnym zakresie?
    Dodam, że walczyłem z softem w Siemensach. Dobrze że firma zbankrutowała bo mam już dość ich beznadziejnych softów.

Nie ściagniesz kodu telefonu , nie ściagniesz simlocka bez sprzętu serwisowego , Musisz do serwisu się udac celem ściagnięcia simlocka ale tak jak koledzy wyżej pisali NIE ściagniesz kodu tel , chyba że w serwisei sagema.
  • Poziom 16  
    Tak SMTi usuwa kod telefonu. Tylko ze leci po 1 logu!
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam ten sam problem (nieznany niefabryczny kod aparatu) w my411x.

Pytanie - czy ktos w Olsztynie zdejmuje ten kod telefonu ?

P.S.
    Dzwonilem do Sagem Communication w w-wie. Serwis prowadza w firmy w w-wie :
    1) CCS, ul. Taneczna 18C, 22-5458810
    2) RR Serwis, ul. Nowogrodzka 22, 22-3310993

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Sprawa rozwiazana, Germanos ma uwowe z RR Serwis, zdjecie kodu 29 zl.
    W kazdym punkcie Germanos mozna zostawic, wysylaja do Radomia i tyle.

Napisze jesli im sie uda zdjac.
  • Poziom 18  
    jak masz karte gwarancyjną to kod aparatu zdejmują bezpłatnie. wystarczy do nich wysłać.
  • Poziom 10  
    powis napisał:
    jak masz karte gwarancyjną to kod aparatu zdejmują bezpłatnie. wystarczy do nich wysłać.

Skad masz taka informacje ?

Ja zadalem pytanie RR Servis wczoraj - odpowiedz

"Witam,
    zdjęcie kodu zabezpieczającego nie jeste bezpłatne. Koszt odblokowania
    29zł
    brutto."

Plus GSM, nie serwisuje Sagema (porazka) i odsyla do nich.