Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eeprom 24C16 w układzie hybrydowym - odczytanie

zorg666 30 Jan 2008 19:09 4422 10
Texa Poland
    zorg666
    Level 22  
    Mam mały problem nie wiem jak można odczytać eeprom 24c16 która jest zamontowana w układzie hybrydowym.
    Czyli nie mozna jej wylutować.
    Czy takie elementy mozna odczytac podając napiecie zasilania z programatora, czy tez odczytujemy pod napieciem z układu.
    Jak podam napiecie na układ to sygnał SCL = 1 logiczna a SDA jest zerem aktywnym.
    Próbowałem juz VP480, VP 980, Willem a4.0 oraz klona see proga, odczytują ale tylko same 0xFF.
    Czy np. w see progu nalezy zmienic bufory na silniejsze i w ten sposób wymusic zmiane poziomu ligicznego, czy otoczenie hybrydy wytrzyma.
    z podłaczeniem nie ma problemu poprzez igły pomiarowe.

Załączam zdjęcie hybrydy.

-
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
    grzesiekw12
    Level 21  
    Wygląda mi to na coś od automobila. O ile ze skasowaniem nie było by takiego problemu, to odczyt tego w układzie czarno widzę. Jak byś chciał skasować to lampa UV i po problemie o ile to promieniowanie przepuści pokrywająca galaretka. Co do odczytu to może spróbuj zakłócić pracę procka z tym współpracującego, przez odpięcie generatora taktującego którego kawałek widać na fotce. A tak właściwie to skąd wiesz że to EEPROM i z jaką magistralą współpracuje?
  • Texa Poland
    zorg666
    Level 22  
    Wiesz, troche cieżko jest kasowac pamieci EEprom lampa UV, nie zadziała.

Jeszcze w układzie jest kość flasha 49f010 do niej jest dostep po linii K, z tym to nie ma problemu.
    W tej eeprom 24C16 siedzą parametry immobilizera i dlatego tak ją meczę.
    Obniżanie napięcia zasilania też nie daje rezultatu, ponieważ w środku siedzą low-drop stabilizatory.
    Jutro podłączam X-Proga, zobaczę ma ponoć zwiększona obciazalność magistrali.

Słyszałem że są programatory do programowania w układzie, tylko jakoś nic nie mogę znależć oprócz j-taga.
    kamyczek
    Level 38  
    Da sie da tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja czytam sporo rzeczy w płycie czasem nawet takie które z zasady czytać sie nie chcą. Używam do tego nawet pony proga po pewnych modyfikacjach i działa bez najmniejszego problemu ...
    zorg666
    Level 22  
    Na razie rozebrałem seproga wg. schematu z elektrody.
    Jako bufor wyjściowy jest układ 74HC574 o obciażalnosci +/- 35 mA.
    Od strony jedynki logocznej jest tylko podparcie na oporze 4k7.
    Elnec odpowiedział że ich programator czyta takie eepromy w układzie ale nie zawsze.
    Dzisiaj będę robił próby obciążeniowe hybrydy.
    User removed account
    User removed account  
    zorg666
    Level 22  
    To jest ECU z alfy romeo 156 ts.
    ECu nie jest wyzerowane i nie bedzie działac w innym samochodzie.
    Otrzymałem procedure która mówi jak wyzerować ECU przy zastosowaniu emulatora immobilizera.
    Nie ma puszki immobilizera od tego ECU dlatego chcę ściagnąć zawartość eepromu z ECU, tam jest cześć informacji o seed key, na tej podstawie emulator immobilizera poda poprawną informację do ECU.
    I przy tych warunkach będę mógł wyzerować ECU.
    Tak przynajmniej podaje procedura.

:cry:
    User removed account
    User removed account  
    zorg666
    Level 22  
    A jakim oprogramowaniem diagnostycznym mozna usunąc wpis immobilizera.

-