Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić automatyczne ściąganie pliku w Windows XP

hubiwit 04 Feb 2008 15:51 7296 13
    hubiwit
    Level 25  
    Witam
    Potrzebuję zrobić automatyczne ściąganie pliku z adresu URL i żeby nadpisywał istniejący już plik o takiej samej nazwie w danym katalogu. Ma to się odbywać przy włączeniu komputera.

Chodzi o pobieranie pliku bazy wirusów w firmie, w której tylko na jednym komputerze jest internet, a na reszcie (celowo) nie ma (jest sieć Ethernet). Baza wirusów jest plikiem exe. Na każdym komputerze w firmie jest zmapowny folder z tym plikiem, i skrót do pliku w autostrcie, co powoduję automatycznym instalację przy każdym włączeniu komputera. Na komputerze z internetem m być pobierana nawa wersja tego pliku i nadpisywany stary, przy starcie systemu.

Link do pliku, który ma być pobierany:
    http://files.avast.com/iavs4pro/vpsupd.exe
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    wget dla windows w zupełności wystarczy.
    hubiwit
    Level 25  
    jak to się konfiguruje, bo nie bardzo rozumiem :|
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hubiwit
    Level 25  
    nie bardzo wiem gdzie to wpisać i jak żeby ściągać ten plik co start systemu, czy muszę ten program dodać do auto startu, jak go się w ogóle włącza? :cry:

Bardzo proszę o pomoc - to dla mnie ważne bo tak to codziennie muszę jechać zainstalować nową bazę.
    hubiwit
    Level 25  
    Za pomoc w skonfigurowaniu tego daję 10 punktów i [POMÓGŁ]
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hubiwit
    Level 25  
    a jak ustawić, żeby ten plik był zapisywany na zmapowanym dysku Y ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    hubiwit
    Level 25  
    Dzięki za pomoc!
    [POMÓGŁ] rozdałem i oczywiście obiecane 10 punktów dla Roch Brada

Wszystko działa, jednak przy starcie systemu nie jest włączona neostrada, więc muszę neo podpiąć przez modem na ethernet
    mpn103
    Level 34  
    Albo skorzystać z programu który będzie ją automatycznie uruchamiał, np. autoconnect
    hubiwit
    Level 25  
    Tylko zanim się to g.. połączy to wget zdąży się uruchomić, ale i tak planowałem instalacje routera bo muszę podzielić łącze na jeszcze jeden komputer sterujący maszynami przez internet.
    hubiwit
    Level 25  
    A jak zrobić (który parametr dopisać) żeby wget próbował ściągać plik aż mu się uda? - żeby czekał aż użytkownik lub program uzyska połączenie z neostradą. Mam taką sytuacje na innym komputerze, gdzie nie ma routera.
    roolf01
    Level 1  
    Witam.
    Pobawię się trochę w archeologa i odgrzebię ten leciwy temat.
    Mam pytanie odnośnie możliwości automatycznego ściągania plików xml (8) z konkretnej strony:
    http://ec.europa.eu/sanco_pesticides/public/index.cfm?event=ShowExportDataForm

(dokładnie przez adresy odnośników na tej stronie: od 1 to B do R to Z.). Czy taka operacja jest możliwa jakimś w miarę prostym sposobem? Jeżeli byłoby to możliwe, to dobrze by było gdyby inicjalizować to z poziomu Excela do ustalonego katalogu?

P.S.
    Pliki posłużyłyby do utrzymywania aktualnej bazy danych (excel lub access), która byłaby wykorzystywana do sprawdzania dopuszczalnych stężeń substancji aktywnych w produktach.
    Szkic zrobiłem w excelu, ale z racji dużej liczby danych do przerobienia na słabszych kompach się zawiesza (na i5 2500k aktualizacja wpisów trwa kilka sekund).

Plik w załączniku zawiera 8 arkuszy z danymi z plików z powyższej strony, dwa arkusze pomocnicze (Dane z zakresem nazw polskich i angielskich, które wykorzystywane są do przeszukiwania, Pomocniczy zawierający formułę wyszukiwania) oraz arkusz "NDP s.a. dla produktów" gdzie określa się substancje i produkty z rozwijanych list i automatycznie aktualizują się dane liczbowe.

Plik jest duży i może powodować zawieszanie excela na słabszych komputerach !!!

Prosiłbym o jakieś rady jak usprawnić działanie w excelu lub jak ugryźć to w accesie, ponieważ z tym drugim programem nie miałem wiele do czynienia.
    Z góry dzięki za zainteresowanie.