Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy wykonaniu karty FUN

05 Lut 2008 12:27 4015 12
 • Poziom 12  
  Witam !
  Chcę sobie zrobić Fun-karte, z racji wycofania z rynku AT90S8515 kupiłem Atmega8515 i pamięć 24C256.
  Ta karta Fun ma być z diodami coby informowaly mnie co się aktualnie dzieje. Na karty patrzyłem sie na stronie http://www.ksw-funcard.civ.pl/FunCar...ie_funcard.htm
  Pytanie: Czy musze wykonywać dodatkową płytke symulującą AT90S8515, czy moze wystarczy ten Atmega8515 (porównywałem w katalogu jeden i drugi i za specjalnej różnicy w doprowadzeniach nózek nie widziałem.... ale to są moje początki z procesorami i dlatego wole się fachowców doradzic).
  Pytanie: Czy pamięc zamiast 24LC256 może byc 24C256
  Może by mnie któryś z kolegów pokierował jaki wzór ma być tej płytki ( bo już mnie sie kolebie w głowie, obleciałem kilka tych wzorów płytek Funki i w każdym była różna kombinacja i procesorów i pamieci eeprom i już sam nie jestem pewien siebie która ma być do tych ukladów które mam..
  Mam programator PHOENIX z FunProg i myśle że tym programatorem zaprogramuje tą karte.... tylko jezcze jaki program ma być do oststecznej wersji tej karty
  Dziekuje wszystkim za pomoc.
  Pozdrawiam
  Władysław Z.
 • Poziom 15  
  Parametry w prockach to nie wszystko, konieczna będzie zmiana w programie do procesora. Najlepiej poszukaj gotowej karty na aukcjach internetowych.
 • Poziom 12  
  Witam !

  a2d2a2m napisał:
  Parametry w prockach to nie wszystko, konieczna będzie zmiana w programie do procesora. Najlepiej poszukaj gotowej karty na aukcjach internetowych.


  Dziekuję za odpis. Masz racje że najlepiej by poszukać na aukcjach..... ale mnie bardziej rajcuje wykonanie samemu takiej karty... już nie chodzi może o jej urzytlkowanie ale raczej o edukacje.. frajda i doświadczenia ( problemy napotkane podczas wykonywania i ich pokonywanie).
  Pozdrawiam.
  Władysław Z.
 • Poziom 12  
  Witam !

  zymt napisał:
  Tu znajdziesz zapewne sporo na ten temat:
  http://ksw-funcard.civ.pl/[/url]


  Dzieki zymt za zainteresowanie, pisalem że obczytałem się min. owiedzalem to forum o które wskazujesz i inne, mi chodzi raczej o kogoś kto robił sam i moze podzielić się ze mną wiedza na temat konkretnie jednej karty którą wykonał, jaki wsad dał do procesora (sprawdzony, działający) itd. Mi chodzi o jaki wsad procka do tunera Thomson DSI30PO
  Pozdrawiam serdecznie
  Władysław Z.
 • Poziom 15  
  Ja wgrywałem wsad zrobiony przy pomocy Downloadera 2.8 jak również kilka innych ściągniętych z różnych stron. Jednak z Thompsonem DSI30 dałem sobie spokój, ponieważ on nie nadaje się do edukacji. Samo odczytywanie wsadu jest mało interesujące.
 • Poziom 12  
  Witam !

  zymt napisał:
  Jednak z Thompsonem DSI30 dałem sobie spokój, ponieważ on nie nadaje się do edukacji. Samo odczytywanie wsadu jest mało interesujące.

  Znaczy jak mam to rozumieć <malo interesujące> czy moze kosztuje duzo zachodu... czy raczej choćby nie wiem jak się starał to nic z niego nie zrobi....?! Toś mnie bracie pocieszył
  Pozdrawiam
  Wladysław Z.
 • Poziom 12  
  Witam !
  Kupiłem na allegro karte fun z procesorem ATmega8515 i pamiecią 24C256.
  Następny etap będzie zaprogramować ten procesor i pamiec.
  I tu nie wiem jak sobie poradzić ze zrobieniem lub ściagninęciem wsadu (czytałem na forach ze sami robili wsady pod swoje tunery),... mógłby mi ktoś pomóc w zrozumieniu zasady i wykonania takiego wsadu do tunera DSI30PO.
  Pozdrawiam.
  Władyslaw Z
 • Poziom 12  
  Witam !
  Lidzia napisał:

  Jakiego mi potrzeba.... hmm... chyba sam nie wiem, kręcę się wokół zaprogramowania karty fun, pod Thomsona DSI30PO.
  Pozdrawiam.
  Władysław Z.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  To czytałeś ::
  Code:
  Przystępujemy do programowania karty. Sposoby programowania kart zmieniają się równie szybko, jak sam soft do tunerów, zresztą w głównej mierze to od softu w tunerze zależy jaką metodę wykorzystamy do zaprogramowania funki. Kilka miesięcy temu bardzo popularne były wsady typu 5in1 i multicam. W tej chwili najlepszym wsadem do funek wydaje się być: FunSeca1.20, Fun6in1 AllCam oraz najbardziej popularny SX Fun 6in1. Aby utworzyć taki wsad do funki potrzebujemy programu: "Downloader", który potrafi ściągnąć z internetu najświeższe klucze i skomponować odpowiedni wsad do flash'a.
  


  Otwieramy program "Downloader" i przechodzimy na zakładkę "ustawienia/internet"na dole okienka, z rozwijalnej listy wybieramy serwer "DVB BOARD" i odchaczamy pajacyka chyba że chcesz zostawić teraz klikamy "pobierz plik". Po chwili wszystkie pola kluczy zostaną wypełnione, a nam ukaże się plik tekstowy z ostatnimi zmianami. Nie pozostaje nam nic innego jak wybrać tylko format zapisu naszej karty fun. Dla przykładu wybrałem najpopularniejszą, czyli SX Fun. Przechodzimy wobec tego na zakładkę "flash/eeprom" i klikamy na klawisz "SXFun 6in1 vx"


  Tutaj możemy zmienić dane karty fun, np. PIN, ATR, STARTUP karty, UA i zapisać to wszystko do pliku flash.hex, wszystkie klucze z programu także zapisujemy klikając na "Plik" i "Zapisz plik jako..." zapisujemy jako eeprom.hex. Mamy gotowe 2 pliki do funki. Teraz w zależności od posiadanej karty i programatora (w przykładzie wykorzystano kartę "Fun4 Smartcard" oraz programator "Funprog") uruchamiamy odpowiedni program, w naszym przypadku "FunMagic".


  W miejsce "Flash File" otwieramy nasz plik flash.hex, a w miejsce External Eeprom wczytujemy nasz plik eeprom.hex, program odpowie nam, że to nieznany format epromu lecz nie przejmujmy się tym. Podłšczamy programator "FunProg" kablem LPT do komputera.


  a w programie wybieramy zakładkę "Configuration" i wybieramy Apollo, z rozwijalnej listy wybieramy port: PARALLEL 1 0x0378, i eprom: 24LC256 - 32kB i klikamy na OK. Programowanie karty rozpoczynamy od kliknięcia ikonki ślimaka. Pomyślne operacje są sygnowane z prawej strony - kuflem piwa. Po tych czynnościach karta jest gotowa do użycia.


  to chyba potrzebny ci Dowloader 2.8
  http://sat-elita.info/upload/comment.php?dlid...ENGINEsessID=9c220d0882de13fb6e64af3e86ed5b45
  tu masz 3.0