Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prośba o pomoc:Kolumny LDM PDP 612+końcówka czy LDM PDP 612A

08 Lut 2008 11:39 3978 8
  • Poziom 13  
    tak jak w pytaniu zastanawiam się nad odpowiednim rozwiązaniem
    a nigdzie na forum nie znalazłem tematu o aktywnej wersji 612

dylewmat jest czy ma to być LDM pdp 612
    http://www.ldm.com.pl/detail.php?dz=kol_pdp&id=4&showh=NIE w wersji pasywnej plus końcówka ADS Lx 1400
    czy LDM PDP 612A
    http://www.ldm.com.pl/detail.php?dz=kol_pdp_akt&id=1&showh=NIE

priorytetowo ma to być nagłośnienie wokalu dla zespołu na próby (czasem drugi wokal, klawisze, sax ) typ muzyki różny ponieważ zespoły grające są w różnych klimatach
    oprócz tego perkusja, bas, 2 gitary chodzące na swoich piecach
    pomieszczenie ma 30 m2 i jest dosyć wytłumione
    wiem że nagłośnienie to ma "aż za dużo mocy" ale nie trzeba rozkręcać na maxa a zapas zawsze się przyda ponieważ ma to obsługiwać także koncerty (tak samo nagłośnienie głównie wokalu)

system 2x12"+ driver lepiej przenosi średnie pasmo dlatego takie rozwiązanie, w przyszłości nawet gdybym chciał pograć jakieś imprezy
    wystarczyłoby dokupic doły i nadstawki tez już by były :)

zastanawia mnie tylko co będzie lepsze
    niby w aktywnych odrazu limiter, zabezpieczenie różne że praktycznie ciężko by było uszkodzić głośniki ale z tego co pisze producent da się wywnioskować że nie jest to system BiAmp i jeden wzmacniacz napędza wszystkie głośniki
    różnica w cenie nie jest duża około 4 tys za 2 aktywne kolumienki(nowe)
    a za 2 pasywne plus ADS wychodzi 5 tys. (tez nowe)

prosze o pomoc co będzie lepszym rozwiązaniem
    chyba że macie jakieś wogóle inne pomysły :)
    z góry dzięki
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Szczerze mówiąc, to wolałbym wersje pasywna + osobna końcówka mocy.
    Jest to rozwiązanie wydaje mi sie optymalne, pozwalające wykorzystać sprzęt wg własnego uznania, zawsze możesz końcówkę wymienić, po eksperymentować, a mając zintegrowany system jesteś skazany na to co masz, poza tym w przypadku awarii leżysz i kwiczysz... Spójrz na wagę 612 i 612A. Rożnica niecałe 8kg, w takim razie co to za końcówka tam siedzi?
  • Poziom 13  
    właśnie podobnie myślałem że pasywne kolumny plus sprawdzona końcówka to pewność i uniwersalność w konfiguracji.
    Próbowałem znaleść informacje co napędza aktywne 612
    ale nie znalazłem, a różnica wagi 7,5 kg licząc 2 sztuki to 15 kg -waga Adsa to 23 kg
  • Poziom 23  
    No te 15kg to troszkę przymaławo jak na dobrą końcówkę 600w/4r (fakt, że bez obudowy)
    Tak czy siak, wolałbym pasywne i Tobie tez tak radzę...
    A końcówka potem to już druga sprawa, jesli chcesz ADS'a to polecam PLX, jeśli LX to 1100/1400, z tym, że wolałbym kupić używana.
    Dobrych końcówek jest sporo, jest w czym wybierać ;)
  • Poziom 13  
    Raczej to będzie Lx 1400 bo chyba najbardziej mocą odpowiada do tych kolumn i najważniejsze jest atrakcyjny cenowo.
    Myślałem o PLX 2400 ale tyle kasy jak na razie nie mam.
    Spróbuje się rozglądnąć za jakimiś używkami.
  • Poziom 13  
    patrzyłem na używki i można dorwać PLX2400 za całkiem przystępne ceny
    nie uważacie jednak że do tych kolumn jest trochę za mocny :?:
    800 W /4 Ω na kanał dla kolumn 600 W
    wiadomo na pewno wysterowany z umiarem a nie na maxa
  • Poziom 10  
    Ja używam aktywnej wersji PDP 615A. Sprawują się rewelacyjnie. Mając kolumnę aktywną wzmacniacz jest tak dobrany aby w pełni wykorzystać moc głośników. Więc to duży plus. Poza tym nie mówcie o wadze wzmacniacza bo to jest żałosne. Pokaże Wam przykład:

Końcówka mocy PEAVEY IPR 6000 mająca moc 2x3000W RMS przy 2ohm waży 3kg?? TO najwyższy i najdroższy model firmy Peavey. I co Wy na to?? Też powiecie, że jest do niczego bo waży tak mało?? Jak ktoś nie wie o czym mówi to lepiej niech nie zamieszcza żadnych postów.

Moderowany przez Artur k.:

Waży mało, bo inna technologia... Proponuję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie!

• Poziom 28  
    emilian. Tylko taka końcówka swoje kosztuje, więc porównanie kiepskie. Patrząc na wagę to ot jakas klasa H lub 3H więc prawdopodobna.

Ja koledze polecę jeśli nie stać na PLXa, kupić HX1600. Jest to trochę poprawiony PLX bez możliwości pracy na 2ohm i mostka 4ohm. Będzie po 800W na kolumnę, 2U wysokości i 18kg wagi jeśli dobrze pamiętam. No i 5 lat gwarancji. Jakbyś był zainteresowany to pisz na priv :)

Moderowany przez Artur k.:

Jeden mądrzejszy od drugiego. Patrząc na wagę nijak nie można skojarzyć tego z klasą H - prędzej z klasą D. Stopień końcowy właśnie w D, a w zasilaczu przetwornica impulsowa!