Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Document Centre 425ST, urzadzenie niegotowe błąd C3-2

janusz2k 14 Lut 2008 15:52 1872 10
  • #1 14 Lut 2008 15:52
    janusz2k
    Poziom 14  

Proszę o pomoc i sugestie w diagnozie urządzenia Xerox Document Centre 425ST.
    Obecnie po włączeniu dość długo się uruchamia kończąc komunikatem <Urządzenie niegotowe>. Brak innych komunikatów.
    Skaner nie zaświeca lampy i nie porusza się, jak powinien zrobić w sprawnym urządzeniu. Fuser jest zimny.
    Jednak skaner i kabel połączeniowy skanera zostały sprawdzone na innym urządzeniu i są sprawne.
    Sprawdziłem także sprawność Fusera.
    W zakładce Usterki można odczytać kody: C4-1, C3-2. Nie wiem, czy mają związek z problemem.
    Użytkownik zeznał, że w momencie awarii coś w środku trzasnęło. Nie znalazłem jednak jakichś widocznych uszkodzeń elektroniki.
    Czy ktoś ma jakieś sugestie dotyczące możliwych usterek?

0 10
  • #2 14 Lut 2008 21:07
    anty35
    Poziom 26  

Kody C3-2 i C4 -sprawdź czy nie ma papieru na czujnikach tac . Opis Paper jam between Tray 3/4 Takeaway Sensor and Tray 2 ...Sensor detected papier.Powodzenia.Spróbuj wykasować błędy i zobacz jakie wyświetli po.

0
  • #3 17 Lut 2008 11:48
    janusz2k
    Poziom 14  

Papieru z pewnoscia nie ma w torze papieru. Odkurzalem tez czujniki (rozumiem, ze chodzi o te czujniki, ktore "widza" papier przechodzacy z dolu do gory-widoczne po prawej stronie po otwarciu bocznej pokrywy z lewej strony szuflad). Jeszcze zmierze napiecia na nich, by sprawdzic, czy dzialaja prawidlowo. Dam znac w poniedzialek! Na razie dzieki za sugestię!

0
  • #4 17 Lut 2008 20:19
    anty35
    Poziom 26  

Sprawdź dokładnie- jeden czujnik jest schowany to chyba 1 tacy .miałem kiedyś taki przypadek zacięcia na tym czujniku .a kasowałeś błędy i co wyświetla jeszcze jedno sprawdź zimne luty w zasilaczu to ważne.

0
  • #5 25 Lut 2008 15:01
    janusz2k
    Poziom 14  

To raczej nie jest błąd czujników papieru.
    Problem jest taki, że przynajmniej jeden z zasilaczy (tych pod górną elektroniką) nie uruchamia się. Sprawdzałem pod kątem zimnych lutów, uszkodzeń kluczy, prostowników itp, ale wygląda na sprawny. Nie mam pojęcia co go uruchamia (a właściwie blokuje). Czy jest uruchamiany autonomicznie, czy odblokowywany po starcie "systemu". Nie mam żadnych schematów, nawet blokowych, a elektronika jest dość rozbudowana.
    Czy ktoś coś wie na ten temat?
    Wyjaśnienie: w urządzeniu pracują 3 zasilacze; jeden umieszczony z tyłu, podobny do komputerowego ATX i dwa u góry; pod elektroniką z flopem FDD. Brak jest napięcia na złączkach właśnie z tych zasilaczy.

0
  • #6 25 Lut 2008 15:11
    anty35
    Poziom 26  

A czy robiłeś reset ( na płycie głównej jest bateria taka mała płaska trzeba ją (jeden koniec odlutować i poczekać kilka sekund i wlutować) sprawdzałeś te baterie obie czy mają napięcia odpowiednie ? Powodzenia

0
  • #7 25 Lut 2008 16:40
    janusz2k
    Poziom 14  

Właśnie wyjąłem na parę minut baterię z płyty głównej (zauważyłem, że to "normalny" PeCet z Celeronem 300). Bateria OK, ma 3V. W tylnej elektronice akumulatorek 4.8 V zupełnie się rozładował.
    Drukarka bez zmian!
    Wydaje mi się, że trzeba wymyśleć powód nieuruchamiania się tych zasilaczy. One tez podają napięcia np na czujniki przejścia papieru, więc sygnały z czujników są złe.

0
  • #8 25 Lut 2008 18:26
    anty35
    Poziom 26  

Wstaw nowy akumulatorek 4,8 V, a czy piecyk się grzeje?Co się dzieje po włączeniu maszyny. sprawdź napęd główny czy zębatki są całe jest z tym trochę roboty-miałem kilka przypadków że padły zębatki z powodu przetarcia się tulejki ,od łącz moduł drukarki i zasilacz jej -zobacz co się stanie.

0
  • #9 25 Lut 2008 21:47
    janusz2k
    Poziom 14  

Piec nie grzeje (pisałem we wstępie). Właściwie żadnych oznak życia prócz normalnie świecącego wyświetlacza i "grzechotania" dysku. Lampa skanera powinna zaświecić na moment po włączeniu-nie świeci. Nie podejrzewam uszkodzenia mechanicznego, tylko myślę, że coś z elektroniką, albo jakimś czujnikiem.
    Akumulatorek 4.8V też podmieniałem na początku na chwilkę-dla sprawdzenia-NIC.
    Myślę, że albo to coś poważnego albo jakaś totalna bzdura. W każdym razie ręce opadają i nie mam pomysłu.
    Acha, pewnych "przycisków" w panelu (dotykowym) nie ma, np nie da się wykasować błędów w Zakładce Usterki.

0
  • #10 26 Lut 2008 14:10
    anty35
    Poziom 26  

Odłącz moduł drukarki od płyty głównej i zasilacza i wtedy powinna ci wystartować, jak będzie na wyświetlaczu pokazywać drukarką to trzeba odpowiednio poprzestawiać zworki powinny być 2 szt. chyba na przemian.sprawdź to.Powodzenia

0
  • #11 23 Mar 2008 11:56
    janusz2k
    Poziom 14  

Niestety, brakło czasu, wiedzy i cierpliwości. Urządzenie poszło na złom (tj do magazynu części). Dzięki za wytrwałe próby pomocy dla ANTY35!
    Temat uważam za zamknięty, ponieważ nie będzie kontynuacji naprawy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo