Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

epson cx 5200 zacieta koperta

20 Lut 2008 15:53 941 3
  • Poziom 2  
    Urządzenie wciągnęło mi małą kopertę. Nie ma jej ani na wejściu, ani wyjściu papieru. Wyświetlacz pokazuję error i drukarka jest zablokowana. Nie wiem jak dobrać sie do drukarki aby wyciągnąć blokującą kopertę. Może ktoś wie, jak ją rozkręcić i nie popsuć.
  • HelukabelHelukabel
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Zaczyna się od zdjęcia takiej klapki z tyłu przykręconej jedną śrubką. Pod tą klapką jest fragment płyty głównej z gniazdami taśmy sygnałowej panelu kontrolnego, taśmy skanera i kabla zasilającego lampę. Odłączasz ostrożnie to wszystko, następnie odkręcasz 2 śrubki przy zawiasach modułu skanera (u góry z tyłu po obu stronach urządzenia) i możesz zdjąć moduł skanera - uważaj przy wyjmowaniu taśm z obudowy, bo potem możesz mieć problemy ze skanerem. Dalej zdejmujesz górną część obudowy modułu drukarki - o ile pamiętam, jest przykręcona 5-oma śrubkami (2 są głęboko schowane) i trzeba wtedy uważać (również przy składaniu) by nie uszkodzić dźwigienki czujnika otwarcia modułu skanera. Teraz powinieneś już widzieć cały mechanizm, tą feralną kopertę i dać sobie radę z jej wydłubaniem :D Zdaje się też, że gdzieś na tym forum jest instrukcja serwisowa do tego modelu wraz z dokładnym opisem jego budowy i demontażu.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 2  
    Dzieki wielkie. Właśnie tak zacząłem, ale przestraszyłem się tych taśm sanera i wycofałem się. Ale zaczynam jeszcze raz.
  • Poziom 2  
    Jeszcze raz dzieki, wszystko sie udało.