logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ford 2014 - jak odblokować radio po wpisaniu złego kodu?

Andreas112 03 Sty 2004 14:04 2188 12
REKLAMA
  • #1 460190
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    witam mam problem z radyjkiem ford 2014 wpisałem kilka razy zły kod i na wyświetlaczu pojawiła się magiczna cyfra 10 i co teraz!!?????
  • REKLAMA
  • #2 460250
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    dodam jeszcze że prubowałem już załadować gotowego bin.-a, ale nie bardzo mi to wychodzi czy trzeba mieć jakiś specjalny programator?? jeżeli tak to jaki??
  • REKLAMA
  • #3 460361
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    a jaką masz tam eprom a moze tam siedzi procesor TMS
  • #4 460370
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    77007MC, znalazłem już program i wsad , ale pomimo wgania go dalej na wyświetlaczu mam 10
  • #5 460380
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    podeślij ten wsat to zetkne na niego morze wsad nie ma wyresetowanego LB albo twój pagramator nie chce zaprągramować
    a propo czym ty prągramujesz ta pamieć
  • REKLAMA
  • #6 460427
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    a to jest program
    Załączniki:
    • Pr77007.exe (47.05 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #7 460498
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    a bin gdzie
    problem może tkwić w ustawieniach w biosie albo za słabe sygnały w w pinach LPT spróbuj na innym kompie np 486
  • #8 461075
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    mam już tego willema ale zamim sie odpali to wywali jakiś błąd a ponadto to jest 2014 ale na miękkim mechaniźmie z kodem cztero cyfrowym i power ma z klawisza nie z gały ale nie jestem pewien czy ma rds w każdym razie czy jest jakiś inny programator który to obsłóży bez większych problemów??
    Załączniki:
    • ford7.rar (100 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #9 461389
    SANDRA
    Poziom 21  
    Posty: 449
    Pomógł: 4
    Ocena: 18
    Jest tutaj na forum, wystarczy poszukać. Umieszczany był kilkakrotnie.

    Jarek
  • #10 462350
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest kod z tego binka albo wysłać mi gotowca z kodem czterocyfrowym lub już bez kodu!!?
    Załączniki:
    • F2014.zip (144 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #11 462662
    edziu
    Poziom 29  
    Posty: 1866
    Pomógł: 47
    Ocena: 180
    nie jestem pewien poprawności twojego bina ale sprawdż kod 4969
    a w załaczniku masz sprawdzonego
  • #12 462780
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    Dzięki edziu [piękne jesteś gość największ!!
  • #13 463106
    Andreas112
    Poziom 12  
    Posty: 87
    Ocena: 21
    mam jeszcze jedno pytanko dlaczego po podani do kalkulatora forda po wpisaniu jakich kolwiek liczb wyrzuca zawsze kod 5a69 wszystkie kalkulatory jakie były na elektrodzie już sprawdzałem i każdy robi to samo!? :?:

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy radia Ford z 2014 roku, które po wielokrotnym wpisaniu błędnego kodu zabezpieczającego wyświetla na ekranie cyfrę "10", co oznacza blokadę. Użytkownik próbował wgrać gotowy plik binarny (wsad) do pamięci EPROM, jednak bez skutku – radio nadal pokazuje "10". Dyskusja obejmuje pytania o typ pamięci (EPROM lub procesor TMS), używane programatory oraz poprawność wsadu. Sugerowano sprawdzenie ustawień BIOS-u i sygnałów na pinach LPT podczas programowania, a także użycie innego komputera (np. starszego 486) do wgrania wsadu. Wspomniano o programie "Willem" do programowania pamięci, który jednak generuje błędy przy próbie uruchomienia. Użytkownik poszukuje alternatywnego programatora kompatybilnego z radiem wyposażonym w czterocyfrowy kod i miękki mechanizm zasilania przyciskowego. W dyskusji pojawił się kod 4969 jako potencjalny kod odblokowujący oraz problem z kalkulatorami kodów Forda, które zawsze zwracają ten sam kod (5a69), co budzi wątpliwości co do ich poprawności.
REKLAMA