logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opinie o głośnikach Audion vs Boschmann i Pioneer - jakość i zawieszenie

rusex 27 Lut 2008 15:00 4321 30
REKLAMA
  • #1 4851284
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    co sadzicie o firmie Audion, czy te glosniki sa kiepskiej jakosci i jak je porownujecie np. do BOSCHMANNA albo do najtanszych PIONEER -ow?? i jakie lepiej glosniki kupic na zawieszeniu gumowym czy na piance??
  • REKLAMA
  • #2 4851304
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    Z tego co wiem gumowe znosi lepiej extramalne warunki :) a co do glosnikow chodzi ci o suba czy systemy glosnikowe? Pozdrawiam
  • #3 4851369
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    chodzi mi o głośniki o rozmiarze ok 16\17cm do tyłu samochodu.
  • #4 4851375
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    same midbasy? to lepiej zainwestuj w sinuslive bo nie warto kupowac czegos co nie zagra jak trzeba :) lepiej pare groszy dolozyc i sie cieszyc
  • REKLAMA
  • #5 4851386
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    czyli jakie mi proponujesz w podobnej cenie i wielkości i czy głośniki mają być odseparowane czy jedno lub wielo drożne?? ktore lepiej zagraja??
  • REKLAMA
  • #6 4851390
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    no a jaka kwota dysponujesz? I czy one maja grac pod samym radiem i czy chodzi Ci o caly system?
  • #7 4851405
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    chodzi mi o dwa głośniki na tylnej półce samochodu i chce je podłączyć bezpośrednio do radia ale przed tym mam zamiar założyć zwrotnice.
  • REKLAMA
  • #8 4851418
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    Kup system helix 62.1 no i bedziesz mial zwrotki i twetery :) za ta cene bdb zestaw pod samo radyjko :)
  • #9 4851436
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    a jezeli bym chcial same glosniki w troszke mniejszej cenie?? a co pan mysli o firmie stx???
  • #10 4851458
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    nie jestem pan i stx do mnie nie przemawia ;) wolabym phonocara ;)
  • #11 4851477
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    czy naprawdę phonocar jest dobrą firmą ?? lepszą od audiona i boschmana?
    czy tak dobrą jak np. sony??
  • #12 4851486
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    sony to nie jest dobra firma :) sony blaupunkt i pionner nie robia super sprzetu :) Dlatego polecilem Ci helixy :) phonocar to srednia firma ;)
  • #13 4851488
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    [quote="rusex"]czy naprawdę phonocar jest dobrą firmą ?? lepszą od audiona i boschmana?
    czy tak dobrą jak np. sony?? i na jakim sa zawieszeniu??
  • #14 4851512
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    lepsza jest od boschmanna i audiona :) no i od sony chyba tez lepsze glosniczki robia ;)
  • #15 4851520
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    nawet i te za 130zl sa leprze

    Dodano po 1 [minuty]:

    nawet i te za 130zl sa leprze?????
  • #16 4851528
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    ale do czego je prownujesz :) bo wiesz jak porownasz model za 400zl do modelu za 100zl to troche nietak ;)
  • #17 4851558
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    do audiona za 100zl i bosmana za 150zl. bo widze ze na allegro sa glosniki po 130 audiocar czy one tez beda dobrze graly ja nie chce miec jakiegos wypasnego naglosnienia tylko takiego by glosniki chwile pochodzily a nie po pewnym czasie zaczely chrypiec
  • #18 4851566
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    to phonocary :) bo te audiony to nie wieadomo co to jest ;) boschmann slabo gra :( sony i pionnek sa tez cieke ;)
  • #19 4851586
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    no wlasnie teraz jak czytam na forum to coraz wiecej osob proponuje te audiony
  • Pomocny post
    #20 4851593
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    Ja nie slyszalem audionow :) ale z wygladu mi sie wydaje ze to cos na podobe alpharda ;) pozdrawiam :)
  • #21 4851669
    bufu4
    Poziom 17  
    Posty: 299
    Pomógł: 7
    Ocena: 1
    archiflo ma racje bierz helixy maja zwrotki tweetery sprzedaz i bedzie grac... tylko po co dajesz glosniki do tylu ? szkoda kasy.. lepiej wpakuj je do przodu z wygluszeniem i dobrym radiem ale jak juz chcesz do tylu to kup zestaw helixa. nei rob sam zwrotek bo z tego nci nie wyjdzie.. powinny byc robione pod glosniki a nie kupowane osobno np na allegro czy robione samodzielnie.
  • #22 4851700
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3068
    Pomógł: 204
    Ocena: 87
    Samodzielnie zrobione zwrotnice pod warunkiem ,że ma się o ich robieniu jakieś pojęcie w znakomitej większości wpływają na poprawę dźwięku i sprawa dotyczy takich specjalistóew jak DEGO,DLS i inni (niejednokrotnie userzy stwierdzili znaczaca poprawę po "interwencjach" w zwrotnice).
    Co do tematu głównego jak koledzy radzą , kupuj Helixa albo Phonocara z całą pewnością przewyższają niejakiego... Audiona :D .
    pozdrawiam
  • #23 4851707
    arcziflo
    Poziom 21  
    Posty: 570
    Pomógł: 28
    Ocena: 3
    Bo jeszcze dobra propozycja sa powerbass s-6c :) cena troche ponad 200zl :)
  • #24 4851738
    bufu4
    Poziom 17  
    Posty: 299
    Pomógł: 7
    Ocena: 1
    sylwek napisał:
    pod warunkiem ,że ma się o ich robieniu jakieś pojęcie


    o to mi chodzilo, trzeba miec duza stycnosc z elektronika zeby poprawnie zrobic zwrotke
  • #25 4852074
    muminez
    Poziom 19  
    Posty: 282
    Pomógł: 26
    Ocena: 20
    Audion`a nie znam. Jezeli tylko pod radio to uwazam, ze nie ma sensu dwodroznego systemu na polce montowac. Takie systemy wymagaja czesto wzmacniacza a proponowany wczesniej Helix to z cala pewnoscia. Z tylu nie musi byc nic "specjalnego", lepiej zainwestowac w przod. Phonocar jest dosc dobra wloska firma i ma w programie dobre i drogie glosniki a takze w "sredniej" klasie dobrze brzmiace koaxy. Inna propozycja - mozesz kupic uzywane i markowe na allegro za polowe tego co w sklepie.
  • #26 4852420
    dr.samoZŁO
    Poziom 13  
    Posty: 58
    Pomógł: 1
    Jeszcze nikt nie napisał o "renomowanych niemieckich firmach" no name, voice kraft itp. nie polecam tego sprzętu, tak samo Audion czy Medion-kupując sprzęt tej marki kupujemy sprzęt na loterii: albo długo nam posłuży, albo zużyje się juz po paru dniach
  • #27 4853162
    Kłosiol
    Poziom 29  
    Posty: 1453
    Pomógł: 67
    Ocena: 45
    dr.samoZŁO napisał:
    Jeszcze nikt nie napisał o "renomowanych niemieckich firmach" no name, voice kraft itp. nie polecam tego sprzętu, tak samo Audion czy Medion-kupując sprzęt tej marki kupujemy sprzęt na loterii: albo długo nam posłuży, albo zużyje się juz po paru dniach


    Tu nie ma żadnej loterii... kupujac takie cos z gory wiadomo, ze to tandeta.....

    Dodano po 2 [minuty]:

    rusex napisał:
    chodzi mi o dwa głośniki na tylnej półce samochodu i chce je podłączyć bezpośrednio do radia ale przed tym mam zamiar założyć zwrotnice.


    Chcesz dac te helixy na pólke ???? !!!! te glosniki sa na przod...
    kup Helixy lub jak masz zamiar dac wzmacniacz to Powerbassy i bedzie git
  • #28 4854352
    DJSzmer
    Poziom 20  
    Posty: 328
    Pomógł: 25
    Ocena: 13
    pod samo radyjko to kup:
    PHONOCAR Y-LINE
    ALPINE SXE-1750S
  • #29 4855855
    Kłosiol
    Poziom 29  
    Posty: 1453
    Pomógł: 67
    Ocena: 45
    Helixow nie ma co porownywac do PHONOCAR Y-LINE, sa duzo lepsze
    ( oczywiscie Helixy :D )
  • #30 4858539
    rusex
    Poziom 12  
    Posty: 123
    Ocena: 12
    Po pierwsze nie chce mieć jakiegoś wypaśnego nagłośnienia nie mam na to kasy :)) chce mieć z przodu głośniki 13 cm i z tylu na polce 16 bo oryginalnie miałem jakieś takie jajowate tylko ze mniejsze niż 6x9. i cena głośników nie może przekraczać 190zl. chce tylko by mi to posłużyło długo i dobrze zagrało :)). chce to podpiąć tylko pod radio bez żadnych wzmacniaczy. chodzi mi tylko o dwa głośniki 16 cm jakie polecacie????

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy porównania jakości głośników firm Audion, Boschmann i Pioneer oraz wyboru rodzaju zawieszenia membrany (gumowe vs piankowe) do montażu w samochodzie, głównie na tylnej półce. Użytkownicy wskazują, że głośniki Audion i Boschmann są niskiej jakości, często zawodzą i nie warto na nie stawiać. Lepiej zainwestować w marki takie jak Helix, Phonocar czy Powerbass, które oferują lepsze brzmienie i trwałość w podobnym lub nieco wyższym przedziale cenowym. Helix 62.1 jest polecany jako kompletny system z zwrotnicami i tweetrami, choć do tylnej półki lepiej kupić głośniki koaksjalne i niekoniecznie dwudrożne systemy, które wymagają wzmacniacza. Zwrotnice powinny być profesjonalnie dobrane lub wykonane przez specjalistów, gdyż samodzielne ich tworzenie wymaga dużej wiedzy elektronicznej. Zawieszenie gumowe jest bardziej odporne na ekstremalne warunki niż piankowe. W budżecie do około 190 zł na głośnik 16 cm rekomendowane są modele Powerbass S-6C oraz Phonocar Y-Line, które przewyższają jakością Audion i Boschmann. Sony i Pioneer są oceniane jako przeciętne, a niektóre opinie wskazują, że Sony nie jest dobrą marką w tym segmencie. Ogólnie zaleca się inwestycję w sprawdzone, renomowane marki i unikanie tanich, niepewnych produktów typu Audion czy Boschmann, które mogą szybko ulec uszkodzeniu.
REKLAMA