Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Kenji. Ustawienie częstotliwości na Pl.

28 Lut 2008 14:22 2536 10
  • Poziom 11  
    Mam problem z Cb Kenji gdy chcę zgodnie z instrukcją obsługi ustawić częstotliwość na Pl w opcjach nie ma kodu polski z 08 wskakuje od razu na 00 czy można to jakoś ustawić inaczej, może jest jakaś zworka do przestawienia jeżeli miał ktoś z takim przypadkiem do czynienia proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Tak wiem ze kod to 09 ale w opcji tego kodu nie ma :(
  • Poziom 25  
    Otwórz radio od strony płyty głównej i rozewrzyj punkt OP 2. napisz o rezultatach.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Nie mogę odnaleźć tego punktu OP 2, wiesz może gdzie mniej więcej on się znajduje?
  • Poziom 11  
    u mnie strasznie Kenji szumi przy obieraniu. Antenka Midland ML-145. swieżo zestrojona z radiem. A i radyjko nadaje tylko na 2W. Co zrobić by nadawało z mocą do 4W???
  • Poziom 13  
    Cytat:
    u mnie strasznie Kenji szumi przy obieraniu. Antenka Midland ML-145. swieżo zestrojona z radiem. A i radyjko nadaje tylko na 2W. Co zrobić by nadawało z mocą do 4W???

A jak to sprawdziłeś kolego jeśli nie zastosowałeś sztucznego obciążenia 50 ohm tylko na antenie to pomiar nie jest dokładny radio nadaje max 4W to nie znaczy że nie może nadawać z mniejszą mocą np 1,2,3 W
  • Poziom 11  
    Witam, temat uważam za zamknięty dla wszystkich zainteresowanych załączam zdjęcie na którym jest punkt OPT 2 który należy rozlutować i radio działa bez problemu w częstotliwości przewidzianej dla PL.
    Chcę jeszcze dodać, że duży wkład w rozwiązaniu problemu miał Maylo.
    Pozdrowienia
  • Poziom 11  
    Cytat:

A jak to sprawdziłeś kolego jeśli nie zastosowałeś sztucznego obciążenia 50 ohm tylko na antenie to pomiar nie jest dokładny radio nadaje max 4W to nie znaczy że nie może nadawać z mniejszą mocą np 1,2,3 W

bylem w miejscu gdzie sie zajmuja strojeniem CB i takze sprzedazą. podłączył miernik SWR i powiedział ze radjko nadaje na 2W. pozdrawiam
  • Moderator
    Cześć.

:arrow: kuki84
    Mocy nadajnika nie mierzy się miernikiem SWR.
    Do tego są zupełnie inne przyrządy pomiarowe. Miernik SWR, to miernik współczynnika fali stojącej, a nie mocy nadajnika.
    Skoro moc zmierzyli Ci miernikiem SWR, a Ty to tutaj powtarzasz, to znaczy jedno. Dałeś się wpuścić w kanał".
    Powinieneś zmienić fachowców na takich, którzy wiedzą, jak i czym zmierzyć moc nadajnika.
  • Poziom 11  
    zgodze sie z toba nie mierzy sie miernikiem SWR. Źle napisałem. To jak zmierzyć moc nadawania w warunkach domowych dysponując multimetrem oraz "sztucznym obciążeniem"???