Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

walnąłem łokciem w wysuniętą tackę nagrywarki

czapka 04 Jan 2004 10:50 1269 13
    czapka
    Level 12  
    Witam!
    Walnąłem łokciem w wysuniętą tackę nagrywarki i sie troszke przestawila. Wyjalem nagrywarke z kompa , rozkrecilem ja i w czasie wyjmowania z obudowy wypadla mi sprezynka (taka pokrecona, nie jak w dlugopisie). Ustawilem tacke w prawidlowej pozycji i zaczalem szukac gdzie ma być ta sprezynka, ale ani ja ani 5 osob ktore oblukało ta nagrywarke nie wpadlo na zaden pomysl. Podpialem ja bez sprezynki i tacka ladnie chodzi ale nagrywara kreci troszke i staje lub raz na 50 prob zaczyna czytac, ale trwa to wieki a i tak nie mozna potem otwierac plikow ;( Moj model to TEAC W524E - jak do tego wypadku bylem strasznie zadowolony bo i czytala i wypalala nieziemsko. Jest po gwarancji wiec ta metode odrzucilem. Jak macie jakies schematy czy pomysly to zapraszam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kris5000
    Level 11  
    Sprawdz czy jest sprężynka przy mechaniźmie docisku krążka powinna być na środku (jezyczek na tej blachie dociskowej na środku z tyłu a obudową cd-rom)
    czapka
    Level 12  
    tez mi sie wydaje ze ona dociska plytke (niebezposrednio), ale ni cholery nie wiem gdzie ja wpakowac. Nie moge natrafic na zadne dziurki gdzie by mogly wejsc zakrzywione konce sprezyny (jej ramiona maja w przyblizeniu ksztalt V a jedno z nich jest "pokrzywione" przez producenta)
    CKsrv
    Level 32  
    A nie jest to spr. od przedniej klapki? Nie wiem czy masz w ogole taka klapke.
    Jesli dziala dobrze to znaczy ze ta sprezynka jest nie potrzebna i w nowszych wersjach jej nie bedzie :).
    czapka
    Level 12  
    klapke mam zamontowana na tacce... bez sprezynki nagrywara czyta co 1/10000000 plytke i to po czasie rownym 100000 godzin oczekiwania :(
    edziu

Level 29  
    a czasami ta spręnrzyna nie jest od tacy,co ta sprzezynka usztywnia płyte powinień być też taki plastyk co od spodu tacy
    edziu

Level 29  
    podeśli zdjecie tej nagrywarki miałem taka spręnzynki i też nie pamietam żeby we wnetrzu nagrywarki znajdowała sie spręzynka prędzej na tacy co potrzynuje plstykowy ucisk
    czapka
    Level 12  
    mam niestety tylko te fotki :( na nieszczescie nie widac na nich tej sprezyny i nie ma widoku z przodu z góry...
    Andrew^
    Level 15  
    Yo
    Wydaje mi sie ze ta sprezynka moze byc od jednego z kolek zebatych ktore poruszaja laster w przod i w tyl nie mam zdjecia ale wyglada to w taki sposob:
    Sa dwa kola zebate tej samej wielkosci zlozone razem i miedzy nimi jest sprezynka zeby rozpierala te kolka ( bez tej sprezynki by sie rozlecialy.

Druga mozliwos to to ze ta sprezynka jest od jakiegos elementu ktory dociska laser do tych szyn

Trzecia mozliwosc jest taka ze jak przyrznoles w nagrywarke lokciem to trymeek na laserku sie przekrecil ale to chyba jest bardzo nie prawdopodobne

Czwarta mozliwosc :D jest taka ze to jakas sprezynka ktora byla zamontowana na tacce i nie przeszkadza w prcay nagrywarki nawet jesli jej nie ma, a twoj problem jest zwiazany z jakas nna czescia w nagrywarce

Proponuje Ci zebys podlaczyl rozebrana nagrywarke do zasilania wlazyl plytke i zobaczyl czy wszystko chodzi ok w srodku czy laser sie przesowa, czy plyta jesdt dobrze docisnieta i sie kreci.
    Jezeliwlozysz plyte a nagrywarka nia zakreci i stanie sproboj popchnac plyte i zobacz czy przypadkiem nie zacznie czytac wtedy plyty jesli tak to mozliwe ze to ten trymerek sie przesunal albo cos z optyka jest nie tak .
    Powodzenia

----------------------------------------------------------------------------------

Zobaczylem jakas sprezynke na zdjeciu mozliwe ze to ta
    Ona ma za zadaznie dociskan laser do torow.
    na zdjeciu wnetrza nr. 1 kolo lasera taki bialy prostokat po prawej stronie na zdjeciu, ktory przytzymuje laser a w jego srobku jest sprezynka (chyba :D)

Pozdro
    czapka
    Level 12  
    mam tylko rysunek sprezyny wykonany w Corelu : http://mpit.w.interia.pl/sprezyna2.JPG

* mechanizm poruszajacy laserem (glowica) sklada sie z 3 zebatek, ale one caly czas do siebie przylegaja i nie musza byc rozpierane.
    * docisk do szyn realizowany jest tak jak pod pierwszym linkiem, ktory podalem ( http://www.digit-life.com/articles/cdrwtestide24x/cdrw-test-ide-p13-teac24x.html) A więc z lewej "sanki" z laserem opierają się o prowadnicę, a z prawej prowadnica przechodzi przez otwór (obok białego plastiku, złote kółeczko w metalu "sanek")
    * co do trymerka to nie wiem, ale walnalem w tacke a ze nie jestem Hulk to moze nic w srodku nie poszło...
    * czwarta możliwość była by najfajniejsza, niestety nie jest prawdziwa

ale dzieki za starania :cry:
    Andrew^
    Level 15  
    Sprezynka wyglada na taka jak by miala cos rozpierac niewiem moze to jest jednak sprezynka ktora pracuje w systemie zamykania i wysowania tacki.
    Sproboj zrobic tak jak ci pisalem podlacz ja rozebrana i obadaj czy sie plyta kreci czy dobrze jest dociskana.
    edziu

Level 29  
    coś mi się zdaje że ta spręrzynaka jest od tacy bo mi znajomo wygląda miałem taka nagrywarke i rozbierałem juz kila Teac sprawdz czy ta spenżynka nie jest od tacy a postaram zobaczyć to wnętrza teac i poszukam
    czapka
    Level 12  
    byłbym niezmiernie wdzięczny za zajrzenie do pozostalych teac'ow... ja mam w domu jakiegos cd.. nie pamietam wersji.. a sprawdzic nie moge bo jestem w pracy :) ale rozbieralem go i tam nie ma zadnej sprezynki a wnetrze jest troche inaczej rozwiazane ;(