Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota do centralki. zdjecia centrali i pilotu

mishaxxl 02 Mar 2008 17:55 7887 3
  • #1 02 Mar 2008 17:55
    mishaxxl
    Poziom 2  

Witam posiadam centralkę jak na zdjęciach niestety nie ma na niej żadnego opisu jakiej jest firmy. Wygląda ona jak centralka centralnego zamka ale posiada wyprowadzoną antenę i dodatkowe dwa kable. Posiada ona wtyczkę 12 pinową oraz guzik wewnątrz (reset) do którego jest dostęp poprzez otwór w obudowie . Centralny zamek działa gdy poruszam go mechanicznie (ciągnę siłownik) Przy otwartym zamku centralka wydaje pulsacyjne dźwięki (buczek)
    Natomiast gdy wcisnę reset ciągły dźwięk dopiero wciśnięcie guzika w pilocie powoduje że zaczyna wydawać pulsacyjne dźwięki w różnej częstotliwości (stąd wniosek że piloty działają) Wiem że najprościej było by kupić nowy bo są tanie ale skoro mam już ten i może być to kwestia programowania pilota chciał bym aby został ;) .
    TAK WYGLĄDA PILOT
    PODŁĄCZENIE WTYCZKI 12 PINOWEJ
    NA OBUDOWIE JEST OTWÓR I COŚ JEST DOLUTOWNE:
    I TU JEST OTWÓR DO GUZIKA (RESET)
    Nie wiem do czego służą dwa czarne kable z wychodzące zewnątrz obudowy oraz jeden szary we wtyczce (podejrzewam ze kierunki).

Dodano po 5 [godziny] 10 [minuty]:

Postanowiłem zamieśic kilkanaście dokładniejszych zdjęc które mogą pomóc w identyfikacji centralki.

Oto dokładniejsze zdjęcia tego czegoś przylutowanego i miejsca do którego jest przylutowane (nie mam pojęcia w jakim celu)
    Te kable są podłączone bezpośrednio do siłowników
    A tak wygląda wtyczka z kablami (kolory)
    Dolutowany element :
    I pilot wewnatrz.

1 3
  • #3 03 Mar 2008 00:39
    mishaxxl
    Poziom 2  

Znalazłem coś takiego :
    http://www.altad.com.pl/products/files/ZAMSTER%20plus%20(05)%20schemat.pdf
    http://www.starmach.pl/schematy/z_ster_zamster+_sch1.jpg
    z tym że u mnie jak wciskam i trzymam "PROG" nic się nie dzieje. Dopiero jak puszcze guzik jest długi około 5s dźwięk buzera , dźwięk ustaje wciskam guziki w pilocie i nic. Jak wcisnę guzik podczas dźwięku buzera jest bardzo krótki dźwięk buzera i później długi około 5s. Jak wcisnę 1 guzik w pilocie to buzer piknie 3 razy i koniec. Wydaje mi się że nic sie nie programuje gdyż wciskanie guzików na pilocie nic nie daje tzn. nie słychać przekaźników ani pracy centralki. Ja mam podłączoną centralkę jak na 1 zdjęciu[/url]

Dodano po 24 [minuty]:

Aha jeszcze ciekawostka jak mam otwarty siłownik "master" to buzer brzęczy długimi 2s impulsami jak dam na kabel różowy + to milknie. (tzn dam zapłon milknie)

1
  • #4 22 Lip 2013 10:20
    chajniq
    Poziom 9  

witam, mam taki sam układ sterujący w aucie i nagle przestał działać. nie jest to zamster plus bo plus ma większą wtyczkę, nie jestem w stanie kupic nowego układu bo nigdize nie moge go dostac i chciałbym spróbować to zreperować. mój problem z tym układem polega na tym że nie otwiera drzwi, sprawdziułęm wszystkie kable idące do siłownika w drzwiach, kable masowe, kable za bezpiecznikami i wszystko wydaje sie byc w porządku, pilot ma nowiutkie baterie, jak wchodzę na tryb programowania to urzązenie reaguje na pilota ale nawet po zaprogramowaniu nie otwiera drzwi ani nie wydaje w ogole zadnego dźwięku działania, coś z tym mozna zrobic? ukłąd taki sam jak ten wyzej na zdjeciach

0
  Szukaj w 5mln produktów