Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepsze połączenie kina domowego z telewizorem i dekoderem

06 Mar 2008 15:01 58958 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Niedawno kupiłem zestaw kina domowego SONY : HTP-HD6000FN i telewizor LCD SONY : KDL-40S2510. Oprócz tego mam dekoder Cyfrowego Polsatu Echostar.
    Moje pytanie dotyczy jak najlepiej podłączyć wszystkie urządzenia (jaki złączy użyć) żeby uzyskać najwyższą jakość audio i wideo.
    Telewizor ma złącza:
    - Wejście S-Video
    - Wejścia Euro: 2
    - Zastosowane technologie: HDMI, PCMCIA, Component Video, D-Sub

Amplituner:

- Wejścia / wyjścia AV (wejścia / wyjścia S-Video), w tym przednie AV
    - Wejścia / wyjścia audio (bez tunera) 2/0
    - Wejście / wyjście wideo (komponentowe, przelotowe)
    - Wyjście hmdi 2
    - Optyczne wejście 2

odtwarzacz dvd:
    Liczba złączy EURO ( SCART ) 1
    Złącze EURO RGB 1
    Cyfrowe wyjście HDMI 1
    Cyfrowe wejście HDMI 2
    Cyfrowe wejście optyczne 2
    Wyjście komponentowe 1
    Wejście komponentowe 2
    Wyjście kompozytowe 2
    Wejście kompozytowe 3

dekoder Echostar:
    * SCART TV - Video (CVBS, RGB) Audio RL
    * SCART VCR - Video (CVBS) Audio RL
    * RCA - AUDIO R/L
    * Złącze RS-232

Z góry dziękuję za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam!
    Najpier jak najlepiej :
    Video -> bezpośrednio do TV od DVD kablem HDMI (ale aby móc wykożystać w pełni amplituner to najlepiej z DVD do amplitunera i dopiero do TV wtedy zmieniasz obraz na TV poprzez zmianę wejścia w amplitunerze a nie w TV)
    nie napisałeś czy amplituner ma wejścia HDMI ???
    Dekoder do TV kablem EURO (ten element najbardziej miesza - aby oglądac na TV z dekodera trzeba zmienić wejście w TV i dodatkowo w amplitunerze żeby było coś słychać)

Dzwięk z dekodera do amplitunera kablem 2x chinch (standardowy chinch stereo)

Dzwięk z DVD do amplitunera światłowodem (pewnie będzie wymagało w amplitunerze ustawienia imput mode)

Dzwięk z TV do amplitunera -> nie napisałeś jakie wyjście ma ten TV bo chyba jakieś musi mieć chociażby dwa chinch'e z dzwiękiem.

Na pewno nie polecam stosowania S-video (najgorsza jakość).

Teraz jak ja mam (trochę inny zestaw):

video z DVD do TV -> rozdzielone skladowe RGB (mój DVD niema HDMI)
    audio z DVD do amplitunera -> cyfrowe po chinch (chociaż może być po światłowodzie)
    audio z CD do amplitunera -> światłowód
    video z dekodera Cyfry do TV - rozdzielone skladowe RGB
    audio z dekodera Cyfry do amplitunera - światłowód

wada aby oglądać z dekodera musze zmienić i w TV i w amplitunerza z DVD tak samo :-(
  • Poziom 10  
    dziękuję za wskazówki.
    Amplituner ma 3 wejścia HDMI
    Ale mam jeszcze kilka pytań:
    1. Dekoder ma wejście Euro, a amplituner nie ma. Czy jak podłącze dekoder do telewizora, a telewizor do amplitunera dźwięk dostanę z głośników amplitunera?
    2. Czy przez kabel HDMI idzie sygnał video i audio czy tylko video?
    3. Czy istnieje przejściówka żeby połączyć dekoder z amplitunerem (euro na component video)?
    4. napisałeś: 'Dzwięk z TV do amplitunera -> nie napisałeś jakie wyjście ma ten TV bo chyba jakieś musi mieć chociażby dwa chinch'e z dzwiękiem' czy kabel HDMI z tv do amplitunera nie przesyła dźwięku całkowitego (np. po podłączeniu do amplitunera i dvd i dekodera)?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jeżeli telewizję oglądasz wyłącznie z tunera satelitarnego to nie widzę w ogóle potrzeby podłączania telewizora do amplitunera. Ja wyciszam dźwięk w telewizorze i słucham na głośnikach kina. Tak jest prościej i lepiej.
    Tuner satelitarny podpinasz do amplitunera KD na chinche a do telewizora przez złącze EURO.
  • Poziom 17  
    Tak masz rację przez HDMI przesyłany jest obraz i dzwięk (krotki opis standardu -> http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI)
    Więc podłączanie audio z TV do kompa odpada.

Ale podłączenie audio DVD do amplitunera aby odtwarzać płyty audio CD to niewiem czy wystarczy po HDMI, czy nie trzeba dodatkowego audio.

Podłaczenie dekodera bezpośrednio do TV jest najprostrze ale aby oglądac Tv z dekodera trzeba poprztykać: 1- włączyć obraz na Tv z dekodera (wybrać wejście video) 2. albo słuchać na głośnikach TV 3. albo właczyć amplituner i wybrać wejście do ktorego podłączony jest dzwięk z dekodera. Trochę prztykania jest.

Podłanczając przez amplituner wystarczy jeden przycisk (wybierasz w amplitunerze wejście do ktorego jest podłączony dekoder a on już wyśle obraz na TV i dzwięk do głośnikow).

Przejściówkę EURO na Component kupisz w pierwszym lepszym sklepie z TV, elektronicznym, itp. za maks 10-15 PLN. Przy okazji będziesz tam miał audio (2 x RCA) i może SVIDEO.
  • Poziom 9  
    Witam ja również mam mały problem z podłączeniem sprzętu a mianowicie mam kino domowe LG LH-T760 podłączone z dekoderem N-box przez kabel euro , N-box z telewizorem jest podłączony przez kabel HDMI (telewizor SAMSUNG LE 46M87BD) a chodzi o to że nie mogę w tym połączeniu odbierać filmów z DVD lub poprzez wejście USB umieszczone w DVD. Jak mam to podłączyć żeby z N-boxa była jakość HDMI i przy okazji oglądać filmy z kina domowego?? z góry dzięki za podpowiedzi