logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy wyświetlacz LCD działa poniżej 0°C? Ryzyko uszkodzenia?

lukamar 07 Sty 2004 08:05 5516 2
REKLAMA
  • #1 465596
    lukamar
    Poziom 11  
    Posty: 51
    witam
    w dokumentacji wyswietlacza LCD jest napisane:
    temp. przechowywania: -20 - 70 st.C
    temp. pracy: 0 - 50 st.C

    czy nalezy rozumiem ze ponizej zera nie bedzie dzialal wogole?
    czy nie bedzie dzialal poprawnie?
    czy sie uszkodzi?

    pozdrawiam,
  • REKLAMA
  • #2 465609
    TakiTamJeden
    Poziom 17  
    Posty: 250
    Pomógł: 11
    Ocena: 9
    Powiem tak. Jeżeli podane jest że jaki śtam parametr pracy wynosi tyle i tyle, to znaczy że producent gwarantuje poprawną pracę danego elementu w podanych parametrach. Przekraczanie go, powoduje że nie ma gwarancji na poprawną pracę danego elementu, lub że nie nastąpi jego uszkodzenie. Generalnie jest tak że jakiekolwiek przekraczanie podanych wartości powoduje szybką utratę parametrów katalogowych. Z wyświetlaczami LCD jest tak że w ujemnych tempetaturach zamarzają, a w wysokich zaczynają parować, zwiększając ciśnienie pomiędzy płytkami, a to powoduje rozszczelnienie i pojawiają sie ładne plamy.
    Pozdrawiam.
  • #3 465694
    diag
    Poziom 29  
    Posty: 1401
    Pomógł: 45
    Ocena: 209
    Ztemperaturą pracy wyświetlacza jest tak jak TakiTamJeden napisał, ale jeżeli nie przekroczysz temp. przechowywania to przy wyświetlaczu przyzwoitej firmy bedzie on działał. Będą występować następujące anomalie :
    zmiana kontrastu(zwiększenie zaczernienia znaku i pola)
    wydłużenie czasu odświeżania(wolniej zanikają znaki) przy niskiej temp
    problemy ze sterowaniem szcególnie przy słabej jakości ukł. scal
REKLAMA