Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy 85 AC pobiera wodę a nie kręci bębnem

14 Mar 2008 01:19 6438 10
  • Poziom 10  
    Po odkręceniu tylnej pokrywy znalazłem moduł „Remco 5015” z którego wychodzi 6 przewodów na silnik i nie mam pojęcia jak go sprawdzić?
  • Poziom 18  
    Zostaw na razie ten moduł w spokoju a sprawdz szczotki na silniku....
  • Poziom 10  
    Na silniku jest 6 pinowe gniazdo najchętniej na krótko bym podał napięcie bez wykręcania
  • Poziom 16  
    Sprawdz w pierwszej kolejnosci hydrostat , czy wezyk jest nie zatkany.Sprawdz czy styki po napełnieiu wodą w odpowiednim momencie załaczaja obwody. Sam silnik pralki wykonuje ruchy w lewo , w prawo , szybkie obroty /wirowanie/, normalna praca , mozna sprawdzic wszystkie te obroty , najlepiej zdemontuj pasek , zeby nie przeszkadzał i do dzieła po rozpieciu złacza .Wez sobie izolowane przewody od miernika i bardzo ostroznie po podłaczeniu ich do 230V i do stykow w kostce silnika...dotykaj parami styki. Poza tym musisz pokrecic kołem pasowym silnika , aby wzbudzic sam silnik.
  • Moderator Elektrotechnika
    WIELKI_BOBO napisał:
    Zostaw na razie ten moduł w spokoju a sprawdz szczotki na silniku....

Nie kombinuj i zacznij od szczotek,masz poradę a zaczynasz rzeżbić.
  • Poziom 10  
    Zacząłem od sprawdzenia hydrostatu i jego styki wyglądają idealnie rurka też jest drożna, włączyłem jakiś program i pomierzyłem napięcia wychodzące z elektroniki na silnik pomiędzy
    3 granatowym a 6 niebieskim jest 230
    4 granatowym a 6 niebieskim jest 230

kolorystyka przewodów w kostce:
    1 pomarańczowy
    2 czarny
    3 granatowy
    4 granatowy
    5 czerwony
    6 niebieski

wymontowałem silnik i szczotki wyglądają prawidłowo.
  • Poziom 16  
    Telros styków w hydrostacie nie widać , sa wewnatrz bakelitowej obudowy , omomierzem mozesz sprawdzic przejscia miedzy odpowiednimi parami, grupami stykow. Powietrze pod wplywem cisnienia wody w wezyku powoduje napor na membrane i polaczenie stykow , dlatego delikatnie trzeba dmuchnac do wezyka i słychac dwa klikniecia.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź silnik czy nie ma przerwy a potem przyjrzyj się dobrze modułowi.
  • Poziom 18  
    Dla potomnych, triak do szczególnego wglądu.....
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Telros napisał:
    wymontowałem silnik i szczotki wyglądają prawidłowo.

Witam.
    A wymontowałeś te szczotki?, sprawdziłeś długość?, sprawdziłeś czy nie haczą się?.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem silnik na krótko i kręci gdybym miał rozpisany ten moduł sterujący REMCO 5015 to bym pomierzył co z niego wychodzi.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Problemem okazała się wsuwka szczotki po dogięciu pralka wróciła do życia.

Dzięki wszystkim za pomoc.