Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniem mechaniki Panasonic Super Drive

25 Wrz 2002 19:23 2842 19
  • Poziom 16  
    witam
    mam magnetowid z Super Drivem i była uszkodzona listwa plastikowa naciągająca rolki oraz hamulce, kupiłem nową i jest wszystko ok, Magnetowid mam natomiast niepewnego pochodzenia tzn ktoś już ten mechanimz rozbierał a z tym mechanizmem mam pierwszy raz styczność, zachowuje się następująco: po włączeniu zasilania sam wkłada kasetę oraz po chwili ją wysuwa i się wyłącza na stand-by. cały czas pokazuje że kaseta jest w środku, podejżewam złe ustawienie przełącznika funkcji oraz zespołu rolki dociskowej do całej reszty, czy ktoś mi powie jak w łatwy sposób to ustawić? są tu jakieś znacznii ale nie wiem np jak powinien wskazywać przełącznik funkcji w pozycji wyciągniętej kasety
    za pomoc będę bardzo wdzięczny
    pozdrawiam
    studzinek
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Nie ma łatwego sposobu na ustawienie tej mechaniki. Jeżeli nie dysponujesz rysunkami montażowymi to poprawne złożenie może graniczyć z cudem. Pełny opis mechanizmu K jest zmieszczony w Dod.Spec.SE nr9-10. Jeżeli ktoś z kolegów ma zeskanowane rysunki to jesteś uratowany. Już sama wymiana głównej listwy przesuwnej może spowodować przestawienie mechanizmu, a jeżeli ktoś wcześniej dotykał tego "złotymi rączkami" to więcej niż pewne że kieszeń kasety jest źle ustawiona.
  • Poziom 16  
    no to mnie zmartwiłes, chyba sobie pożyczę drugi magnetowid na wzór:-) a jeżeli ktos ma ten opis to bardzo o niego prosze
  • Poziom 23  
    Zanim wezmiesz się za ustawianie mechaniki sprawdz w jakim stanie jest ślimak umieszczony na ośce silnika od napedu mechanizmu.
    W tych magnetowidach ulegają one często pęknięciu co powoduje poślizg ośki i bywa przyczyną dziwnych zachowań sprzętu.
  • Poziom 16  
    wiem to juz zrobiłem, ale i tak jest zle ustawiony
  • Poziom 16  
    widze ze na przełączniku funkcji jest strzałka, względem którego znaku mam ją ustawić?
    Strzałka ma być ustawiona na kreskę znajdującą się na obwodzie przełącznika funkcyjnego ale to nic nie da, jeżeli całość rozrządu nie będzie ustawiona względem punktu odniesienia którym jest otwór w chassis. Nic tu nie zrobisz na skróty.
  • Poziom 16  
    wydaje mi się że rozrząd ustawiłem, otwór w kole zębatym pokrywa się z otworem w chasis, następnie strzałka w kole ślimaka po którym jezdzi listwa pokrywa się z otworkiem w sąsiedniej zębatce ( tej środkowej) oraz otwór na slimaku po którym jeżdzi zespół rolki dociskowej pokrywa się z otworem w środkowej zębatce
    rozumiem ze to ustawienie jest ustawieniem odniesienia i teraz mi powiedz z którym wycięciem w obudowie ma się pokrywać strzałka na przełączniku funkcji jak mam na nim dwa wycięcia
    studzinek
    Strzałkę należy ustawić pośrodku tych dwóch wycięć. Przy takim ustawieniu,jak opisałeś ,muszą być jeszcze ustawione koła zębate ramion opasania: okrągłe wgłębienia na kołach widoczne w wycięciu listwy przesuwnej oraz marker trójkąta i strzałki w prostokątnym otworze listwy przesuwnej pod lewym kołem. I dopiero takie ustawienie jest ustawieniem odniesienia dla kieszeni kasety, ale to odrębny rozdział. Próbuj ,może coś z tego będzie.
  • Poziom 16  
    no to jak mozesz to opisz z lekka to ustawianie kieszeni bo dokładnie cała reszta jest opisana tak jak mówisz, w mechanizmie starego Panasonica kieszeń zawsze ustawiałem w pozycji kasety włożonej brałem poprawkę dwóch zębów na naciąg i zawsze chodziło, czy tutaj mam się tym samym kierować?
    studzinek
  • Poziom 16  
    mimo tych ustawień i tak myśli ze kaseta jest w srodku,w tym mechanizmie jest wykorzystany czujnik foto do przyjmowania kasety? gdyż jak wcześniej zobaczyłem nie ma suwaka na kieszeni
    studzinek
    Montaż kieszeni kasety w pozycji opuszczonej kasety:
    1. Wózek kieszeni w dole.Trójkątne markery listwy zębatej(A) i ramienia wózka kasety mają się pokrywać.
    2. Zamontować korpus kieszeni kasety tak,żeby pierwszy ząb listwy zębatej(B) wchodził w oznaczoną(podłużne wgłębienie)lukę między zębami koła napędzającego kieszeń kasety.
    3. Czterema wkrętami przykręcić korpus kieszeni kasety do metalowego chassis
    4.Przez obrót silnikiem ładowania wyjechać wózkiem kasety do góry.
    Jeżeli to Ci się uda to nie powinno być niespodzianek. W tym mechaniźmie nie ma suwaka kieszeni kasety ani żadnego dodatkowego switch`a sygnalizujacego obecność kasety w dole. Jest jeszcze jeden sposób montażu kieszeni(w poz.EJECT)ale trudniejszy do opisu bez rysunków. Powodzenia!
  • Poziom 16  
    Oldboy ustawiłem dokładnie tak jak opisałes, wszystko się zgadza ale ta franca uważa że kaseta jest w srodku, opiszę Ci dokładnie co sie dzieje.
    Po podłączeniu zasilania zaczyna sam wciągać kieszeń nawet jeśli nie ma kasety, oczywiście blokuje się ale iedy kasetę włożę jest następujący efekt, przyjmuje kasetę rozwija owijaki głowicy głowica się kręci, następnie zjeżdza rolka dociskowa i tak zostaje z dwie sekundy po czym wszystko się zwija spowrotem i wypluwa kasetę oczywiscie kiedy ją odda to nie zatrzymuje się tylko widać jak silnik próbuje ciągnąć dalej Capstan zwija taśmę do kasety cały czas a po trzech sekundach przechodzi w stand-by. Oldboy jesteś pewien ze przełącznik funkcji ustawiliśmy dobrze do naszego przyjętego punktu odniesienia? napewno strzałka ma być pomiędzy tymi dwoma wycięciami? proszę ratuj mnie bardzo mi na tym zależy zeby to działało
    studzinek
  • Poziom 13  
    MECHANIZM K POWINIEN BYĆ USTAWIANY W POZYCJI ZAŁADOWANEJ KASETY - CZYLI TAK JAK ZACZAŁEŚ KOMBINOWAC.W ZALEŻNOŚCI OD SWITCHA (MAJA 2 LUB 3 ZNACZNIKI NA OBWODZIE) SWITCH NALEŻY USTAWIĆ NA 2-GI ZNACZNIK LICZĄC OD MOCOWANIA SRUBY W PRAWO PO OBWODZIE. S P R Ó B U J J E S Z C Z E R A Z POWODZENIA
  • Poziom 13  
    JESZCZE JEDNA SPRAWA - PO ZŁOŻENIU MECHANIZMU ODŁĄCZ GO OD RESZTY ELEKTRONIKI I SPRÓBUJ NA ZASILACZU ŁADOWANIE KASETY - MOŻE TO UCHRONIĆ PRZED DODATKOWYMI KOSZTAMI
    Strzałka ma być tak jak napisałem. Na rysunku montażowym wygląda to jak wskazówka zegara ustawiona na godzinę 2-gą(14-tą) patrząc od spodu mechaniki(FRONT PANEL`em do siebie). Funkcjonowanie przełącznika funkcyjnego można sprawdzić bez podłączania VCR do sieci, przestawiając manualnie rozrząd dla poszczególnych funkcji. Pomiar omomierzem względem masy(GND) należy wykonać na p.2(SW1),p.3(SW2),p.4(SW3) IC6001 lub złączu P1505(płytka MECHANISM CONNECTION) p.10(SW1),p.11(SW2),p.9(SW3). Poniżej tabela stanów logicznych:
    - EJECT - SW1=L, SW2=L, SW3=L
    - CASSETTE DOWN - SW1=H, SW2=L, SW3=L
    - PLAY - SW1=L, SW2=L, SW3=H
    - STOP - SW1=H, SW2=L, SW3=H
    - REV - SW1=L, SW2=H, SW3=L
    - FF REV - SW1=L, SW2=H, SW3=H
    To powinno wyjaśnic sprawę.
    To byl post bis.
    :arrow: Zdzisław
    A gdzie Ty byłeś wcześniej, to ja się męczę od wczoraj a Ty wpadasz jak z ulicy i odkrywasz Amerykę. Jeżeli masz ochotę to proszę bardzo, prowadź dalej kolegę Studzinka, ja się wyłączam.
  • Poziom 13  
    SORRY OLDBOY ,PRZEJRZAŁEM DOPIERO TERAZ POSTY .AMERYKI STARAM SIĘ NIE ODKRYWAC-A JAK MOGE COŚ POMÓC TO PODPOWIADAM -PANASONIKI ROBIŁEM W SERWISIE AUTORYZOWANYM - MYSLĘ ZE CIE NIE URAZIŁEM
  • Poziom 16  
    Panowie jestem niezmiernie wdzięczny, wszystko działa, prosze teraz podać nr. kont to zrobie przelewy na piwo :D . W punkcie odniesienia ustawiłem na drugim znaczniku tak jak powiedział Zdzisław oraz posprawdzałem stany i jest wszystko ok, jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
    Oldboy już wiem jak w łatwy sposób ustawić super drive'a :)
    studzinek