Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-2184MT przebarwienia obrazu w dolnych rogach

22 Mar 2008 11:49 2207 6
  • Poziom 26  
    Odbiornik spadł ze stolika. Chassis była pęknięta praktycznie na pół.... udało mi się ja skleić, połączyłem zerwane ścieżki, żaden element na szczęście nie ucierpiał więc poskładałem i telewizor chodzi. Jedyny problem to przebarwienia na ekranie w dolnych rogach, tak jakby kineskop był namagnesowany. Podejrzewam ze nie jest namagnesowany ponieważ po namagnesowaniu kineskopu przeze mnie i po włączeniu tv pętla usunęła namagnesowanie. Co mogło się stać:?:
    Sony KV-2184MT przebarwienia obrazu w dolnych rogach Sony KV-2184MT przebarwienia obrazu w dolnych rogach

Wklejanie zdjęć: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html - poprawiłem. [Mirek Z.]
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Witam . Telewizor musiał upaść , to jest odklejona maska kineskopu i nic nie zrobisz, ale sprubuj jeszcze rozmagnesować.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Moglo nastąpoć uszkodzenie kineskopu. Pewnie oderwala sie maska kineskopu. Rozmagnesuj kineskop pętlą (tzw. magneśnicą) jeśli to nie pomoże to kineskop na bank. Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Dzięki za pomoc. Rozmagnesowanie przy pomocy Pętli do rozmagnesowania nic nie daje, próbowałem nawet lutownicą, więc podejrzewam, że uszkodzony jest kineskop. Temat zamknięty
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Zanim wywalisz TV na złom sprawdź pozystor lub go wymień.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Na pewno urwana maskownica.Oglądając zdjęcia nie jest tak żle-wyjmij z uszczelki drzwi ze starej lodówki magnes. Połam go na kilka odcinków około 3 centymetrów i na " kropelkę " odpowiednim bokiem przyklej do kineskopu w okolicach przebarwionych narożników. Uzyskasz względną czystość kolorów kosztem delikatnego pogorszenia zbieżności i korekcji. Ale coś za coś. Pozdrawiam.