logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Instalacja Windows XP z USB na dysk Matorox OneTouch III Mini - problem z formatowaniem

Fraitag 23 Mar 2008 17:42 14917 4
REKLAMA
  • #1 4945192
    Fraitag
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    Witam.
    Probuje zainstalowac windowsa xp z pendriva usb na dysk przenosny matorox onetouch III mini.

    Najpierw zmodyfikowalem wersje instalacyjna xp wg opisu [url="http://webme.pl/index.php?showtopic=1992"]http://webme.pl/index.php?showtopic=1992[/url]

    Nastepnie ja zrzucilem na pendriva wg sposobu [url="http://www.3epc.pl/showthread.php?t=211"]http://www.3epc.pl/showthread.php?t=211[/url]

    Instalator sie bootuje laduje sterowniki, pokazuje mi dostepne partycje, wybieram sobie dysk, partycje i przychodzi moment kiedy musze sformatowac dysk lub zainstalowac bez formatowania.

    Gdy wybieram funkcje szybkiego formatowania lub pelnego to pojawia sie pasek postepu a potem za chwile komunikat:

    Cytat:
    instalator nie mogl sformatowac partycji. Dysk moze być uszkodzony.

    Upewnij się, że stacja jest włączona i właściwie podłączona do komputera. Jeśli jest to dysk SCSI, sprawdź, czy do urządzeń SCSI prawidłowo podłączono terminator. Dodatkowe informacje na ten temat mozna znaleść w dolumentacji komputera lub karty SCSI.

    Musisz wybrać inną partycję dla systemu windows Xp

    Naciśnij klawisz ENTER aby kontynuowac.



    A gdy wybieram opcje bez formatowania to:

    Cytat:
    Instalator nie moze utowrzyc katalogu /WINDOWS/


    Naciśnij klawisz ENTER aby kontynuowac.



    Pod windowsem i linuxem ten dysk przenosny bez problemu sie formatuje. Problem jest przy instalacji.

    Po utworzeniu recznie katalogu /WINDOWS/ pod windowsem, instalator znowu wyskakuje z problemem ze nie moze utworzyc katalogu.


    Prosze o pomoc.

    Instaluje przy uzyciu kompuetra ASUS eeePC 701, Bios w najnowszej wersji. Upgrade byl przedwczoraj.

    Kombinowalem z systemami plikow fat32 i ntfs - nie widac roznicy, ten sam blad

    Probowalem tez instalowac z innej partycji tego dysku - tez zakonczone niepowodzeniem.

    Zmiana w biosie ASCI disabled/enabled - bez zmian
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 4946443
    Fraitag
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    Po pierwszym reboocie wyskauje komunikat

    Nie mozna uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:
    <katalog główny Windows> \system32\hal.dll
    Zainstaluj ponownie kopie tego pliku.
    



    W konsoli odzyskiwania to polecenie:

    Cytat:
    expand U:\$WIN_NT$.~LS\I386\HAL.DL_ D:\WINDOWS\system32\hal.dll

    daje efekt:
    Cytat:
    nie można utworzyć pliku hal.dll

    Zdekompresowano 0 plików.

  • REKLAMA
  • #5 4947021
    Fraitag
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Ocena: 1
    erian napisał:
    Tu w pełni działająca metoda - sam sprawdzałem
    http://www.msfn.org/board/install-XP-USB-t111406.html


    Ten sam błąd. Może opisze Ci co robie:

    (oczywiscie wczesniej przygotowuje plytkie ISO wg sposobu podanego wyżej):

    1. klikam na USB_MultiBoot6.cmd
    2. Daje enter
    3. Wybieram opcje H
    4. Wybieram pendriva system NTFS i daje start ---> formatuje sie, po zakonczeniu daje close
    5. daje 1 i wybieram naped gdzie mam zamontowany wczesniej zrobiony obraz.
    6. daje 3 i wybieram lokalizacje pendriva
    7. Okno dokladnie wyglada tak:
    Instalacja Windows XP z USB na dysk Matorox OneTouch III Mini - problem z formatowaniem
    7. daje 4 i zaczyna sie proces kopiowania. Jesli cos wyskakuje daje YES
    8. Po zakonczeniu kopiowania wsuwam USB do portu i wlaczam komputer. Zmieniam ustawienia BIOSU zeby uruchamial sie z usb.

    Pokazuje sie menu gdzie trzeba wybrac w jakim trybie uruchomic. Wybieram textowy i zaczyna sie instalacja instaluje na tym dysku tego komputera potem daje pelne formatowanie z sytemem plikow NTFS. Instalacja sie konczy, konfiguruje pliki uruchamia ponownie kompa. Pojawia sie menu wybieram teraz GUI i wyskakuje blad z brakiem pliku hal.dll lub ze jest uszkodzony.

    Robie cos nie tak :?:
REKLAMA