Witam, chciałbym zrobić jakiś niezbyt trudny wskaźnik wysterowania na diodach LED> Z początku trafiłem na UL1970, ale dowiedziałem się że to bardzo stary układ i w sklepie ciężko będzie go dostać. Potem przeczytałem o LM3915 no i na nim postanowiłem skonstruować mój wskaźnik. W związku z tym mam parę pytań, schemat jest w nocie katalogowej http://cache.national.com/ds/LM/LM3915.pdf na stronie 22. Jestem bardzo początkujący i chciałbym się co nieco dowiedzieć zanim zacznę budować konstrukcję.
1. Po kiego w tym schemacie ten głośnik?
2. Ile takie coś będzie ciagło prądu? Zasilacz 01,A chyba nie da rady no nie? Czy jeśli bym to podlaczył do zasilacza komputerowego, to mocno będzie go to obciążać? Bo mam zasiłkę tak na styk do konfigu... W jaki sposób to podlączyć? Z tego co się orientuję w kompach to na molexie jest 12V, tylko nie wiem na których pinach... i czy jak powstanie zwarcie to nie zepsuje sie coś?
3. Na płycie głównej mam wyjście Spdif, czy mógłbym kupić końcówkę i do tego wyjścia podlączyć wskaźnik? Bo jak zastosuję rozdzielacz z głośnikami to pogorszy mi się jakość dźwięku chyba...
4. Czy wystarczy sam układ i źródło dźwięku czy konieczny jest jeszcze jakiś wzmacniacz?
5. Jak najlepiej zamontować te kabelki? Bo chyba nie bede robił obudowy, da się kupić jakieś takie wtyczki do montażu na płytce aby wygodnie kable podpiąć?
6. Na schemacie w niektorych miejscach na przecięciu są kropeczki a w innych nie ma, czy to coś oznacza?
7. Tak sobie myślę żeby wstawić tam potencjometr, aby wskaźnik był uniwersalny, w ktorym miejscu go podpiąć, jakiego typu powinien być i o jakiej oporności?
1. Po kiego w tym schemacie ten głośnik?
2. Ile takie coś będzie ciagło prądu? Zasilacz 01,A chyba nie da rady no nie? Czy jeśli bym to podlaczył do zasilacza komputerowego, to mocno będzie go to obciążać? Bo mam zasiłkę tak na styk do konfigu... W jaki sposób to podlączyć? Z tego co się orientuję w kompach to na molexie jest 12V, tylko nie wiem na których pinach... i czy jak powstanie zwarcie to nie zepsuje sie coś?
3. Na płycie głównej mam wyjście Spdif, czy mógłbym kupić końcówkę i do tego wyjścia podlączyć wskaźnik? Bo jak zastosuję rozdzielacz z głośnikami to pogorszy mi się jakość dźwięku chyba...
4. Czy wystarczy sam układ i źródło dźwięku czy konieczny jest jeszcze jakiś wzmacniacz?
5. Jak najlepiej zamontować te kabelki? Bo chyba nie bede robił obudowy, da się kupić jakieś takie wtyczki do montażu na płytce aby wygodnie kable podpiąć?
6. Na schemacie w niektorych miejscach na przecięciu są kropeczki a w innych nie ma, czy to coś oznacza?
7. Tak sobie myślę żeby wstawić tam potencjometr, aby wskaźnik był uniwersalny, w ktorym miejscu go podpiąć, jakiego typu powinien być i o jakiej oporności?