Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł przekaźnikowy - Integra 32

arturgat 29 Mar 2008 07:42 3801 11
  • #1 29 Mar 2008 07:42
    arturgat
    Poziom 11  

Mam pytanie.
    Dlaczego wyjście niskoprądowe w Integrze 32 nie chce mi sterować modułem przekaźnikowym AWZ 514
    http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=121&iProdId=1318
    ?
    Jeśli podepnę pod wysokoprądowy to działa.
    Wiem, że obciążalności, ale wyjście ma 50mA a prąd sterownia cewki przekaźnika: 32mA. Co jest nie tak ? + z - też niema chyba znaczenia ?

0 11
  • Relpol
  • #2 29 Mar 2008 10:25
    joy
    Poziom 20  

A jak go podpinasz, wyjście nisko prądowe zwiera do masy więc plus przekaźnika musisz dołączyć do plusa w centrali minus do danego wyjścia.

0
  • #3 29 Mar 2008 11:28
    pkhenr
    Poziom 32  

w niskoprądowych niezależnie czy odznaczysz polaryzacje czy nie to i tak jest tylko masa albo nic

0
  • #4 29 Mar 2008 11:35
    joy
    Poziom 20  

Kolego pkhenr chyba wyraźnie napisałem, a polaryzacja oczywiście nie ma wpływu na sposób działania wyjścia bo to OC i zawsze tylko będzie zwierać do masy, ale na logikę działania.

0
  • Relpol
  • #5 29 Mar 2008 12:03
    arturgat
    Poziom 11  

Więc dlaczego nie działa na niskoprądowym a na wysokoprądowym działa ?

0
  • #6 29 Mar 2008 12:18
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zmierz prąd płynący przec cały moduł (te 32 mA to tylko cewka przekaźnika) przy sterowaniu z OUT-a wysokoprądowego - jest tam jeszcze dioda - może sumaryczny prąd jest większy, lub moduł jest uwalony.
    Mam nadzieję, że do niskoprądowego OUT-a podłączasz moduł tak, jak Ci chłopaki wyżej piszą: między +12V, a OUTx.

M.

0
  • #7 29 Mar 2008 19:12
    pkhenr
    Poziom 32  

kolego joy o polaryzacji nie pisałeś więc skad gość ma wiedzieć że nie da sie jej zmieniać (gdy na klawiaturze da się ją odznaczać tak jak na wszystkich innych wyjściach )może zmienił i czeka na plus .Napisz jeszcze co to takiego ----plus przekaźnika ----bo nie napisałeś wyraźnie.

0
  • #8 30 Mar 2008 21:09
    CENTURION_ALARMY
    Poziom 22  

Kolego "pkhenr" sory ale czemu sam nie napisałeś tylko czepiasz się "JOY"a" trochę mie takie podejście drzażni.

Kolega "Sharp" niema co mieRZyć trzeba łączyć.

Kolego "arturgat"
    Jeśli chcesz wysterować jakiś element przez przekażnik z Integry to np.
    (+) modUłu czy też jedna nogę przekażnika podłącz do wyjścia zasilającego centrali np OUT3, a (-) (masa) sterujący podłączasz do OUT.N., wtedy będzie ok

Moderowany przez norbert.s.:

Proszę zacząć zwracać uwagę na ortografię, bo już kolejny raz poprawiam kolegi błędy.

0
  • #9 31 Mar 2008 08:03
    arturgat
    Poziom 11  

Narysowałem, bo nie za wiele rozumiem z tego co piszecie.
    Ja rozumiem że wyjście Out3 jest plusem i minus podłączam do COM

Może teraz coś rozjaśni.

0
  • #10 31 Mar 2008 08:24
    joy
    Poziom 20  

Kolego czego ty nie rozumiesz? napisane parę razy myślę że wystarczająco jasno, masz na płycie wyjście AUX łączysz jedno wejście modułu a drugie do OUT nisko prądowego. A zresztą w instrukcji o ile pamiętam jest przykład jak podpiąć przekaźnik do wyjścia nisko prądowego, więc czytać i jeszcze raz czytać!!! U moim wydaniu instrukcji strona 21.

0
  • #11 31 Mar 2008 11:57
    pkhenr
    Poziom 32  

kolego CENTURION poza krytyką oraz przepisaniem tego co sharp juz napisał (między 12v a out -niskoprądowy ) nic nie wniosłeś , najpierw poczytaj a potem pisz .
    .Na to że pytający ma bardzo mała wiedzę na temat przepływu prądu i chce to podłaczyć a nie chce wiedzieć dlaczego to działa ,nie możemy nic zrobić .
    Sądząc po zdjęciu to ten moduł jest z mostkiem na wejściu więc można nawet pominąć polaryzacje

0