logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ISP przez Quartus II. Programowanie układu epm7128slc84-15. Kwestia licencji?

OMOS 29 Mar 2008 10:05 1652 3
REKLAMA
  • #1 4968131
    OMOS
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Pomógł: 1
    Ocena: 11
    Witam.
    Nie znalazłem rozwiązania mojego problemu we wcześniejszych postach, a muszę rozwiązać jakoś tą sytuację.

    Mam problem polegający na zaprogramowaniu za pomocą łącza ISP układu epm7128slc84-15 za pomocą programatora zawartego w pakiecie QUARTUS II 7.2. Wiem że wszystko działa ponieważ:
    a) łączem LPT programuje AVR'y
    b) układ da się programować podłączając do innego komputera z zainstalowanym max+plus II 7.x.

    1. Czy jest to kwestia licencji? (mam wersję web edition)

    2. Czy są jakieś programy pozwalające po ISP zaprogramować układ powyższy (te podane na stronie ALTERY jako alternatywne nie są darmowe (chyba))

    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 4971639
    elektryk
    Poziom 42  
    Posty: 11029
    Pomógł: 439
    Ocena: 241
    A jaki dokładnie jest problem? Opisz co się dzieje z programem.
  • REKLAMA
  • #3 4978037
    OMOS
    Poziom 12  
    Posty: 19
    Pomógł: 1
    Ocena: 11
    Problem jest dość widoczny pokazuje się okienko z napisem:

    "Current programing hardware does not support In-Socket Programing programing mode"

    W Hardware Setup wybrałem metodę "ByteBlasterMV or Byte Blaster II" na porcie LPT1, a Mode ustawiam na "In-Socket Programing" no i wtedy pojawia się powyższy komunikat.

    Programowanie udaje się w MAX+plus 7.2 z doinstalowanymi driverami z wersji 10 (wiem że to troszkę zakręcone ale działa) natomiast w Quartus II nie udało mi się.

    Pozdrawiam
  • #4 4980949
    J.A
    Poziom 28  
    Posty: 596
    Pomógł: 159
    Ocena: 12
    OMOS napisał:
    Czy jest to kwestia licencji? (mam wersję web edition)


    glowy nie dam, ale mam gdzies w pamieci, ze 'web edition' ma cos nie tak
    z programatorem;
    mozesz sciagnac od altery sam programator:
    https://www.altera.com/support/software/download/sof-download_center.html
    i sprobowac jeszcze raz;
    dla swietego spokoju zmienilbym jeszcze 'in-socket' na 'passive serial'
    i zobaczyl co sie stanie ... ;)
    niestety nie mam ani twojego "ByteBlasterMV or Byte Blaster II",
    ani epm7x pod reka, by poeksperymentowac, a na 'sucho' trudno mi cos
    wiecej powiedziec;
    w ostatecznosci pozostaje napisac pytanie do ich 'MySupport',
    nieczesto korzystam z tej mozliwosci, ale jak napisalem, to odpowiedz
    mialem w 2-3 dni;

    ------------
    [off-topic]
    ... nie chce byc administratorem !!

    J.A

    Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

    jeszcze jedno, gdzies w kartotece quartusa jest katalog z driverami,
    byc moze ktorys z nich sie nie zainstalowal ?
    ja
REKLAMA