Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar TS 246C pracuje 24h/dobę.

29 Mar 2008 10:24 8820 14
 • Poziom 13  
  Witam !!
  Posiadam lodówkę POLAR TS246C. Problem polega na tym, że działa ona 24h/dobę. W ogóle się nie wyłącza. Termostat ma 8 stopniową skalę. Jak przeczytałem w instrukcji, pozycja nr "7", jest pozycją, gdzie powinno się osiągać najmniejsze temperatury (chyba nawet poniżej 0), natomiast w lodówce jest tylko 5°C, dla pozycji nr 7. Natomiast dla pozycji nr "3"-"4" temperatura wzrasta do 7-8°C. Ta płyta wewnątrz komory chłodziarki, do której jest przyklejona taka metalowa rurka jest cały czas oszroniona. Mimo to temperatura, jak na wnętrze lodówki za wysoka. Sprężarka jest gorąca, nie wiem czy przez to, że działa na okrągło, czy może, jak przeczytałem w innych postach, przez ubytek czynnika chłodzącego. Dodam również, że ta gumka z magnesem na drzwiczkach od komory chłodziarki jest poszarpana, w dwóch narożnikach są dziury. Przy jednej z takich dziur czuć "zimny powiew" ;) Czy winą ciągłej pracy może być wymiana ciepła z otoczeniem, przez te nieszczelności w gumie od drzwiczek ?? Jeśli tak, to czym to uszczelnić ?? Silikon ?
  Dla pozycji nr "3" temperatura w komorze zamrażarki to -11°C.
  dzięki i pozdr.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  potop napisał:
  Czy winą ciągłej pracy może być wymiana ciepła z otoczeniem, przez te nieszczelności w gumie od drzwiczek ?? Jeśli tak, to czym to uszczelnić ?? Silikon ?

  Oczywiście że tak - uszczelka wymaga wymiany, ale na początek dla sprawdzenia, możesz zastosować silikon i ustawić na średni zakres.
 • Poziom 13  
  Witam !
  Uszczelniłem silikonem gumkę. Na pozycji "3" mam trochę ponad 5°C na najwyższej półce. Ta tylna płyta wewnątrz komory oszroniona. Sprężarka gorąca, cały czas działa.
 • Specjalista AGD
  potop napisał:
  Na pozycji "3" mam trochę ponad 5°C na najwyższej półce.

  Temperatura OK, ale to jeszcze nic nie oznacza, bo chłodziarka cały czas pracuje. Cóż, należało by zacząć od wymiany termostatu, choć w ten sposób (brak wyłączania), rzadko się psują - może też być ubytek gazu lub zatkany odwadniacz, ale to już sprawa serwisu.
 • Poziom 13  
  Te 5°C było przy płycie. Teraz położyłem termometr na termostacie, podkręciłem do "7" i mam 10°C. Nie rozumiem... aż taka różnica temperatur na odcinku 30-40 cm. ? Aż tyle zimna ucieka, pomimo uszczelnienia silikonem ?
  Zauważyłem także, że na tylnej ścianie obudowy, na narożnikach, jest lekko odklejona folia izolacyjna. Czuć "wiejące" stamtąd ciepło.
  A i jeszcze jedno, czy taka ciągła praca sprężarki i fakt, że jest ona gorąca, nie spowoduje, że się coś z nią niedobrego stanie ??
 • Specjalista AGD
  potop napisał:
  czy taka ciągła praca sprężarki i fakt, że jest ona gorąca, nie spowoduje, że się coś z nią niedobrego stanie ??

  Jeżeli Ci choć trochę zależy na tej lodówce, to wyłącz ją i zamów serwis - unikniesz przegrzania sprężarki, a sam nic nie wykombinujesz, choćby Ci doradzało całe forum.
 • Poziom 13  
  nares dzięki za radę ;) ale w moim przypadku (student wynajmujący mieszkanie) wezwanie serwisu nie jest takie proste. Lodówka przyjechała do mnie w czwartek. Jest z komisu, bo poprzedni Donbas wysiadł ;) myślałem, że domowym sposobem coś da się zrobić, no ale niestety... Ostatnie pytanie. Czy ustawienie termostatu w pozcyji "0" również powoduje pracę sprężarki ? bo słyszę ciche buczenie...
 • Specjalista AGD
  A na zakresie 1-2, też się nie wyłącza?
 • Poziom 13  
  Gdzieś przeczytałem o wyłączeniu lodówki na min. 1h i ponownym włączeniu. Tak też zrobiłem. Była wyłączona z kontaktu na 2h. Przed ponownym włączeniem termostat na "0" (przeczytałem tak w instrukcji). Po załączeniu termostat na "1" i tak godzinę, bez przerwy, do tego momentu, bo sprężarka się nagrzała... Temp. tuż przy termostacie 9°C. Ta kratka na tylnej obudowie (skraplacz ??) ciepła, słychać ruch czynnika chłodzącego, ale tak jakby na wysokości zamrażarki.
  pozdr.
 • Specjalista AGD
  skraplacz jak piszesz kratka z tyłu nie jest osłonięty zakurzony czy jest dobrze wentylowany może agregat nie dawać rady może za blisko ściany
 • Poziom 13  
  Hej.
  Lodówka stoi 20 cm. od ściany, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie stał poprzedni Donbas. Skraplacz niezakurzony oraz nieosłonięty. O wentylacji pomieszczenia ciężko powiedzieć, raczej słabe. Mieszkanie jest w starej kamienicy, kuchnia bez dostępu do okna, bez wywiewów i kratek wentylacyjnych. Ale Donbas śmigał bez zastrzeżeń, co najmniej od października ;)
 • Poziom 13  
  Nic nie zdziałasz. Dzwoń do serwisu
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Nazwijmy sprawę po imieniu ta chłodziarka jest poważnie uszkodzona i tylna płyta w chłodziarce nie dochodzi temperaturowo do punktu wyłączenia termostatu a co za tym idzie sprężarka pracuje cały czas.
  Możliwe przyczyny to ubytek czynnika chłodniczego czyli jakaś "dziura" w układzie chłodniczym, niewydolność chłodnicza sprężarki z powodu jej zużycia lub przytkany układ chłodniczy. Tak czy siak samemu trudno coś zrobić. Taka stara chłodziarka a w dodatku uszkodzona powinna być utylizowana a nie sprzedana przez komis. Naprawa według mnie nieopłacalna.
  AK
 • Poziom 13  
  No nic Panowie, sprawa przedstawiona jest jasno. Dzięki za rady. Na szczęście nie ja za nią płaciłem. Ale problem na jakiś pozostaje...
  Temat do zamknięcia.
  pozdr.
 • Poziom 28  
  Jeżeli od zakupu nie minęło 3 miesiące - to oddaj im ten szmelc - i ZWROT KASIORY - nie robia Ci łaski.

  Niech sami utylizują ten szmelc!!!

  Nie daj sie oszukiwać!!!