Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki interface+legalny Vag, czy na ADAKO sprawa się kończy?

29 Mar 2008 10:47 21245 27
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,
    Chciałbym zakupić interface do diagnozy aut grupy VW wraz z programem VAG. Zależy mi na pełnej wersji tego oprogramowania oraz na jego legalności. Czy jedynym wyjściem jest oferta firmy ADAKO?? Może ktoś z was zna inną możliwość zakupu. Jeżeli takiej możliwości nie ma, no to nie pozostaje nic innego jak wydać te 1739zł na "Interface diagnostyczny HEX-USB+CAN +najnowsza wersja programu VAG-COM".

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Kolego skorzystaj,ze strony www.viaken.pl
    Tam masz sklep jest dużo interfejsów i służą pomocą.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    z tego co wiem to via... umywa ręce i każe szukać oprogramowania na własną rękę w internecie (osobiście nie sprawdzałem)
  • Poziom 11  
    Dzięki ptaszek1975
    na tej stronce co podałeś widze że mają tanie interfejsy, tylko programu Vag brakuje na legalu.......
  • Poziom 39  
    Witam. Kolego Ptaszek pytanie dotyczy interfejsu i legalnej pełnej wersji oprogramowania. Adako to oferuje i również "służy pomocą" , Viak... oferuje tylko interfejsy, program to już twój problem.
  • Poziom 20  
    Na Dąbrowskiego 23, kupuję osobiście od dwóch lat, nie było problemów.
  • Poziom 10  
    Witam Adako może wygenerować kod do oprogramowania VAG-COM ale do wersji 409 wyższe wersje mają zabezpieczenia i działają tylko z kabelkami ADAKO (jest jakiś czip kodujący czy cosik podobnego)nie jestem do końca pewien.Koszt generacji klucza to 800 zł i można mieć pełną wersję VAG-COMa ale tylko 409 o inne wersje się nie dowiadywałem .Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Kup legala z Adako a Vi... od oprogramowania umywa ręce sam szukasz w necie
  • Poziom 11  
    co do polskiego Vaga to przeczytalem gdzieś na jakimś forum ze daleko mu od ideału.....Podobno nie do końca poprawnie interpretuje błędy itp. Nigdy jeszcze nie widziałem polskiego vaga na żywo, więc jak np. wygląda sprawdzanie początku wtrysku silnika tdi w polskim vagu. Czy jest dokładnie tak samo jak Vag-Comie ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    ten polski vag 4.09 to niestety już przeżytek w dodatku nigdy nie był bez wad
  • Poziom 17  
    I ja też jestem za oryginałem z adako. Na polskie vagi po mojemu szkoda kasy, lepiej przełknąć raz większy wydatek, ale wg mnie kabelek jest wart te 1700 z hakiem. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Pozatym polskivag 4.09 nie robi CAN-a a na Adako jest wiele mozliwosci .Jest jeszcze DeltaScan na stronie dte.com.pl .Nie pracowałem na nim ale też słyszałem wiele dobrego o nim.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Afiq napisał:
    Zależy mi na pełnej wersji tego oprogramowania oraz na jego legalności. Czy jedynym wyjściem jest oferta firmy ADAKO??

Jeżeli masz kogoś w USA, to istnieje jeszcze możliwość zakupu u źródła.
    Powinno coś taniej cię to wynieść, będzie legal, oryginał. Tylko czy j. angielski cię nie przestraszy, bo dla niektórych to jest bariera.
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się , że chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie ADAKO..... troszkę dużo kasy jak na VAGa , ale mam nadzieję że się po czasie zwróci. Napewno tańszym rozwiązaniem byłby jakiś tani interfejs i Vag ściągnięty z netu, chociaż zestaw z ADAKO daje pewnie więcej możliwości. Jednak jak firma to firma - muszę mieć legala na warsztacie.

A teraz troszkę z innej beczki mam pytanie: Potrzebny jest też jakiś najtańszy interfejs diagnostyczny, zakupiony najlepiej w necie. Taki, żeby obsługiwał jak najwięcej aut. Czy EUROSCAN będzie najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem? Jeżeli tak to jaki i gdzie zakupiony, bo z tego co zdążyłem zauważyć - jest tego trochę w necie, wiele modeli , różne ceny. Polećcie jakiś konkret....

Z góry wielkie dzięki za pomoc..........
  • Poziom 17  
    Dodano po 1 [minuty]:

szogun0 napisał:
    Afiq napisał:
    Zależy mi na pełnej wersji tego oprogramowania oraz na jego legalności. Czy jedynym wyjściem jest oferta firmy ADAKO??

Jeżeli masz kogoś w USA, to istnieje jeszcze możliwość zakupu u źródła.
    Powinno coś taniej cię to wynieść, będzie legal, oryginał. Tylko czy j. angielski cię nie przestraszy, bo dla niektórych to jest bariera.
    Masz może jakiś namiar? mam możliwość sprowadzenia
  • Poziom 17  
    600$ więc dużo taniej nie jest...

Dodano po 2 [minuty]:

przepraszam nie doczytałem
  • Specjalista grupy V.A.G.
    No jak nie potrzebujesz pudełka, to 350 USD wystarczy, a przejściówka to jakieś 50 PLN w Polsce.
  • Poziom 12  
    Witam,

chciałbym dorzucić swoje "3 grosze". Sam zamówiłem kilka dni temu kabelek od ADAKO. Ponieważ chcę mieć oryginał na warsztacie. Jeżeli chodzi o Viaken-a i euroscan to:

euroscan obsługuje autka do 2000roku i są mega duże problemy z instalacją i ze znalezieniem dobrego programu (VISA). Pomoc techniczna oferowana przez Viakena to jest nie porozumienie. Dzwoniłem kilka razy do nich i ciągle to samo słyszałem (jakiś ignorant cytował instrukcje instalacji, która w moim przypadku nie działa) jak już nie wiedział co powiedzieć to twierdził, że mam zmienić laptopa (a specjalnie kupowałem go 3 dni wcześniej pod euroscan-a) albo mam go wysłać do nich na swój koszt, a oni go i teraz UWAGA!!! odeślą na swój koszt, a przeleje koszty przesyłki na ich konto TOTALNA PORAŻKA!!! Koniec, końców sam po wielu godzinach szukania informacji i łączenia ich ze swoją wiedzą odpaliłem scaner.

Zboczyłem trochę od tego co chciałem powiedzieć. Jeżeli chodzi o VAG to polecam ADAKO, ponieważ oni jako jedyni oferują oryginalny sprzęt z oryginalnym VAG-COM -em.

A tak na marginesie strasznie ciężko znaleźć jakieś ciekawe informacje (serwisówki) które pomogą diagnozować. Taka już chyba nasza mentalność bo jak ktoś coś ma to sie nie chce podzielić, a po rosyjsku niestety wiele osób nie potrafi, zresztą ja też :(

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    koledzy ja pracuje na fejsie z Adako już ponad 2 lata i nigdy nie miałem z nim problemów.Gorąco polecam . Sprzęt szybko mi się zwrócił i cały czas zarabia. Robię nim praktycznie wszystko co Vasem serwis.
  • Poziom 16  
    jesli chodzi o CANa - to juz niebawem bedzie cos 100% polskiego, legalnego,tanszego od VAG-COMa.

Stay tuned :)
  • Poziom 17  
    Wlasnie zakupilem jeden fejsik od ross-tech. Z przesylka do IRL wyjdzie kolo 900zl. Troche zdzieraja w PL na tych produktach. Ale podobno druga Irlandia wiec nie ma sie co dziwic :D
  • Poziom 12  
    Faktycznie w ross-tech - u jest dużo taniej. Ale podobno (gdzieś czytałem), że nie można go używać na terenie Polski, ponieważ do użytku profesjonalnego wymagana jest wersja PL programu (a to jest zapisane na fakturze).
  • Poziom 17  
    Odgrzeje temat bo wydaje mi sie ze komuna sie skonczyla i mozesz uzywac co chcesz i na co masz ochote. Co do uzytku "profesionalnego" to oryginal z ross-tech dziala tak samo jak polska wersja tylko na angielskiej wersji. Spolszczona wersja vag-coma nie zadziala w pelni.
  • Poziom 10  
    Orginalny produkt ADAKO gwarantuje niezawodność i aktualizacje, które chronią często przed uszkodzeniem np sterownika poduszek Golf MKIV. Jeśli chodzi o chinskie klony to do wersji 704.1 nie było problemów. Teraz coraz ciężej o dumpy... Dla kogoś kto nie zna się na zmianie firmwaru i zależy mu na legalności i użyteczności interface-u najlepszym rozwiązaniem będzie produkt ADAKO.
  • Poziom 17  
    ombreDC napisał:
    zależy mu na legalności i użyteczności interface-u najlepszym rozwiązaniem będzie produkt ADAKO.

A w dodatku jak zalezy mu na zaoszczedzeniu troche kasy to kupi w ross-tech i bedzie tak samo legalny :)