Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann Trimatik uszkodzony

geniusz 01 Apr 2008 11:49 8740 5
 • #1
  geniusz
  Level 11  
  Posiadam kocioł Litola ze sterowaniem Trimatik. Po zaniku i ponownym włączeniu zasilania sieciowego na wyświetlaczu trimatika pojawiły się dni tygodnia ( przedstawiam załącznik-zdjęcie). Regulator nie pokazuje temperatur z czujników. Zegar wskazuje prawidłowo. Bezpieczniki regulatora nie uszkodzone. Ponieważ instalator podał b.wysoką cenę wymiany regulatora, może ktoś poda ew. kontakt aby ewentualnie zakupić ten regulator. A może jest jakaś koncepcja naprawy urządzenia. Obecnie kocioł pracuje w tzw. trybie awaryjnym.Pozdrawiam i dziękuję za ew.odpowiedzi.
  Viessmann Trimatik uszkodzony

  Proszę przeczytać regulamin dot. ładowania zdjęć na forum. [DR]
 • #2
  aadamuss
  Level 20  
  A reset robiłeś ? Pozdr Adam
 • #3
  geniusz
  Level 11  
  Tak, resetowałem. Co ciekawe: nie wskazuje temperatury na czujnikach.
 • #4
  aadamuss
  Level 20  
  Jeżeli przytrafiło się to po braku zasilania to może faktycznie coś tam padło. Można jeszcze wypiąć i wpiąć czujniki ale piszę to tak bez przekonania. Jak było jakieś przepięcie to tak mogło się to skończyć. Pozdrawiam Adam
 • #5
  geniusz
  Level 11  
  Zamówiłem nowy regulator.Dziękuję za zainteresowanie tematem.Pozdrawiam Pana Adama.
 • #6
  mu50st
  Level 2  
  Miałem ten sam problem. Serwis chciał mi całą automatykę wymienić bo piec nie łapał karty kodowej. Dla potomnych: Wewnątrz sterownika (moduł z wyświetlaczem) jest wlutowana 3.6 woltowa litowa bateria aa. Jak ona padnie sterownik traci nastawy i nie daje się zakodować. Wystarczy wlutować w płytkę nową ustawić dzień tygodnia (można to zrobić tylko raz) i wszystko powinno być ok.