Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ do redukcji szumów, wzmacniacz własnej roboty.

01 Kwi 2008 18:37 2244 5
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam wzmacniacz własnej roboty, który jest podłączony do zasilacza 12V (komputerowego, ale nie wmontowango tylko wolno stojący i zasilający tylko wzmaka). I teraz mam problem z szumami. Gdy podłączam odtwarzacz MP3 to wszystko jest elegancko, żadnych szumów gdy jest cisza (pauza albo przerwy między piosenkami). Zaś gdy podłączam wzmaka pod laptopa to jest tragedia. Szumy robią się duże i trzeba dość głośno muzyke ustawiać, żeby nie było tego słychać. Ma ktoś może jakiś układ, który zlikwiduje te szumy albo jakiś pomysł na ich likwidację? Dzięki.
  • Poziom 14  
    Przyczyn może być wiele. Pierwsze to posprawdzaj ustawienia karty dźwiękowej - wyciszenie mikrofonu i nieużywanych wejść, przełączenie wyjścia na "line". Drugie to czywiście podłączenie (masy!) i dopasowanie poziomów.
  • Poziom 9  
    W lapku mam tylko 1 wyjście (line/digital) i jedno wejście mikrofonowe +mikrofon wbudowany. Wejście mikrofonowe jest wyłączone a wyjśćie jest ustawione na line. Masa? A gdzie w laptopie jest masa oprócz podłączenia zasilacza i dalej do kontaktu (bolec we wtyczce). Zasilacz mam non stop podłączony.
  • Poziom 14  
    Napisz jeszcze jakiego rodzaju są te szumy, czy jednostajny, biały, czy skwierczenie zależne od tego co robisz na kompie. Możliwe, że masz po prostu kiepską kartę, która trochę szumi i nic nie poradzisz. Wzmacniacz trzeba ustawić cicho i nim regulować, a w kompie ustawić prawie 100% na stałe.
  • Poziom 9  
    Dobra doszedłem już mniej więcej co i jak. Szumy są np jak czyta z dysku itp. Takie lekkie piski ale jest też ciągły szum. Dzieje się tak właśnie jak zasilacz jest podłączony. Jak laptop leci na bateriach to jest idealna cisza :P. Może jakas porada co do eliminacji tych szumów z zasilacza?;>
  • Poziom 14  
    No to popróbuj jeszcze z uziemieniami: laptop albo wzmacniacz spróbuj podłączyć bez uziemienia albo obydwa te urządzenia podłącz do jednego gniazdka z bolcem. Można próbować zakładać ferryty czy dławiki na przewodzie zasilacza, ale może to nic nie dać - to samo mam z odtwarzaczem mp3 w samochodzie - nie da się podłączyć zasilania z samochodu, bo powoduje to zakłócenia.