Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość dżwięku przy podłączeniu laptopa do wieży...

PASIOLL 23 Lut 2007 01:35 2145 16
  • #1 23 Lut 2007 01:35
    PASIOLL
    Poziom 9  

Witam wszystkich....

Mam takie pytanie i zarazem problem.
    Posiadam laptopa i podłączam go często do wieży lub sprzętów tym podobnych. Wszystko jest oki, kiedy laptop chodzi na baterii.
    Gdy tylko podłączam zasilanie (mam oryginalny zasilacz) to pojawiają się zakłócenia i buczenie. Sprawdzałem to na innych laptopach innych producentów i jest to samo.
    Kabelek, którym podłączam sprzęty jest sprawny próbowałem na kilku. Fakt nie były to kabelki z najwyższej pułki, nawet taki jeden sam zrobiłem, ale myślę ze problem nie leży po tej stronie, a po stronie zasilacza.
    Więc mam pytanie czy da się coś z tym zrobić. Jakiś filtr czy coś takiego.

Proszę o pomoc i dziękuje.

• #2 23 Lut 2007 08:19
    KaW
    Poziom 33  

ZASILACZE TERAZ są w technice impulsowej wykonywane -trzeba kupić zasilacz zwykły transformatorowy i dopiero od tego momentu coś ćwiczyć.
    Ciekaw jestem czy zasilacz oryginalny ma /wykorzystuje /zerowanie?
    Czy w gniazdku jest zerowanie ?
    Czy wieża ma zasilanie wtyczką bezzerowamnia ?

• #3 23 Lut 2007 09:41
    Druss21
    Poziom 18  

Ja mam Toshibe, zasilacz ma przewod zerowy, wzmacniacz ktory mam podlaczony do lapka nie ma prewodu zerowego. Zasilacz jaki jest to nie wiem w srodku. Nie ma zadnych zaklucen.

• #4 23 Lut 2007 11:23
    syriuszblack
    Poziom 22  

Temat wałkowany. Laptopy z niższej półki nie mają układu audio izolowanego galwanicznie od reszty komputera.
    Koledzy poprzednio mają rację z zasilaczem. Kiedy komputer chodzi na baterii dostaje równiutkie i bez zakłóceń napięcie DC, kiedy podłączysz zasilacz nagle dostaje sporo tętnień i innego prądowego śmiecia, na który nie ma rady.

Nie słychać tego na komputerowych głośniczkach z przyczyn oczywistych, ale na innych układach ze wzmocnieniem wejścia lepszej klasy śmieci wychodzą. Niewiele się na to poradzi, wtyczki z uziemieniem działającym trochę pomagają, ale najlepiej regulować głośność w notebooku niż na wieży - będzie mniej zakłóceń.

• #5 23 Lut 2007 12:03
    Platon
    Spec od komputerów

syriuszblack - to jakies komputery maja izolowane gawlanicznie wyjscia audio?

• #6 23 Lut 2007 12:10
    clawik
    Poziom 12  

Spróbuj uzyc ferrytu naciąganego na kable zasilające, problem w tym ze bedziesz musiał obciąć końcówkę DC. Niestety nowa końcówka DC nie wytrzyma takiego prądu około 5A będzie się grzać.
    Możesz spróbować przez UPS, pamiętaj żeby w gniazdku zasilania było uziemienie. Możesz spróbować listwę ACAR lecz wg mnie nie pomoże.

• #7 23 Lut 2007 15:34
    syriuszblack
    Poziom 22  

Platon, spotkałem w kilku IBM:)
    Nie jestem pewien czy to było dokładnie to, ale efekt był taki, że nie było połączenia prądowego między wyjściem audio a wzmacniaczem mocy(scalaczek) - przykładasz multimetr do sygnału na jack 3,5mm i do wyjścia sygnału na nóżkę scalaka, między tym jest parę elementów, no i nie ma przewodzenia. Nie daję głowy, że to było to-izolowanie galwaniczne, ale efekt był taki.

Niestety większość notebooków ma bezpośrednio to wszystko połączone i wychodzą jakies piski, trzaski buczenia i inne bzdury (np u mnie słychać piski chipsetu w laptopie przy duzym obciążeniu proca i chpsetu (intel 845G i PIV 2.66 HT)). Wykonałem izolowanie galwaniczne i tak go podłączam i jest cisza.

Ma to dodatkowe plusy, np nie upalisz laptopa jeśli na kabelku będzie jakiś większy potencjał wzięty "z powietrza" :)
    Był taki temat na elektrodzie, właśnie komuś upaliło laptopa w ten sposób.

• #8 23 Lut 2007 15:51
    tronic1
    Spec od komputerów

"Wykonałem izolowanie galwaniczne" - możesz opisać jak to zrobiłeś ? Jakieś nowe teorie wymyślasz,niech świat się o tym dowie,po co mamy żyć w nieświadomości ?

• #9 23 Lut 2007 20:12
    syriuszblack
    Poziom 22  

Blah... wiem, użyłem niefachowego sformułowania,wybaczcie mi to. Wszak elektronik ze mnie żaden patrząc na Kolegów na forum.

Jak mówiłem, był tutaj kiedyś nawet taki projekt (zapamiętałem go jako odizolowanie galwaniczne ale zapewne źle). Chodzi o to, że przy podłączaniu np. laptopa bezpośrednio pod nieuziemioną końcówkę mocy nie ma prawa się nic stać: nie ma fizycznego połączenia między częścią podłączaną do komputera a podłączaną do końcówki... Są pewne straty z tego powodu, ale w granicach przyzwoitości.
    Mam nadzieję że opisałem w miarę precyzyjnie o co mi chodzi. Proszę mnie poprawić, jeśli mówię źle-nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

• #10 23 Lut 2007 20:36
    Platon
    Spec od komputerów

syriuszblack - nie napisales nawet ogolnie, nie mowiac o precyzyjnosci :)

• #11 23 Lut 2007 22:15
    KaW
    Poziom 33  

Nieszczęście polega na tym ,że wymaga interwencji elektronika
    który musi się zająć całością . Najpierw sprawdzić swoją domową instalację -gniazdko.
    Potem sprawdzić dokładnie wzmacniacz i jego rozwiazanie układowe .

Chciałem dodać ,że pomaga posługiwanie się neonówką , żarówką
    probówką...220V/12W.

• #12 24 Lut 2007 01:55
    ironmzes
    Poziom 13  

Platon możesz jeszcze inaczej. Często spotykałem się z tym że to właśnie uziemienie dawało jakieś sygnały które powodowały różna zakłócenia typu buczenie lub migotanie kamer. A jeżeli jest jeszcze to podłączone pod wzmacniacz to niestety ale on jeszcze to dodatkowo wzmacnia i masz ten efekt. Jak ktoś ty wcześniej wspomniał mozesz praz UPS spróbować ponieważ Akumulator tam zawarty będzie pełnił funkcje dużego kondensatora i może zniwelować ten efekt.

• #13 24 Lut 2007 11:03
    syriuszblack
    Poziom 22  

Z tego co wiem, to podczas gdy napięcie w sieci jest to UPS nie bierze prądu z akumulatora? Przecież UPS to akumulator + przetwornica...
    Chyba, że są tam filtry dobrej jakości to może wtedy ma to prawo faktycznie skutkować.

• #14 25 Lut 2007 14:07
    jacek kaczmarczyk
    Poziom 12  

Tak przy okazji. Pierwszy sposób. Zasil wszystko z jednego gniazdka. jeśli nie to odetninj tzw. uziemnienie w wieży albo we wzmacniaczu. potem w zasialaniu nootebooka ale uwaga! To nie jest zgodne z przepisami. Jeśli to nie pomoże to masz pecha. Trzebaby rozkręcić komputer i powalczyć z dołączeniem masy zasilacza do płyty głównej ale to nie zawsze jest możliwe. I ostatni sposób najbezpieczniejszy i nie wymagający żadnej ingerencji w nic to izolacja galwaniczna sygnałów czyli transformator m.cz. między wieżą i komputerem. Nie wiem czy coś takiego można dostać do komputera ale na tzw. estradzie nazywa sie to di-box choć są inne gniazda ale przejściówki powinny być dostępne bez problemu. Czasami winne też są kable ale to rzadko. To z moich doświadczeń. PZDRW.

• #15 26 Lut 2007 02:42
    PASIOLL
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za pomoc. Udało mi się rozwiązać ten wredny problem.:D Siedząc w niedziele w domu i nie mając, co robić (oczywiście oprócz picia trzeciego browarka) zabrałem się za kombinowanie, co by tu zrobić metodami domowymi, aby sobie bez problemów (bez brumienia) posłuchać muzyki. I jakoś mnie tak tknęło i przeciągnąłem z drugiego pokoju przedłużacz i do nie go podłączyłem zasianie do laptopa i …….. bruuuuuu ustało.:D Wcześniej cała wieża i lapcio były podłączone do jednego gniazdka. Więc zakłócenia ustały problem zniknął, ale (zawsze jest jakieś ale) pojawił się następny, przez całe mieszkanie idzie mi teraz okropny biały kabel z przedłużacza do zasilania laptopa (wiem coś kosztem czegoś)… Mam w związku z tym pytanie, co zrobić żeby podłączyć jednak kompa i wieże do jednego gniazdka. Może wystarczy założyć taka lepsza listwę zasilania. Co sądzicie? Nie mam takiej listwy wiec nie mogę sprawdzić, ale jak ma pomóc to jutro idę i kupuje...:D

• #16 26 Lut 2007 16:39
    KaW
    Poziom 33  

Nie ma zerowania w gniazdku -które było porzednio do laptopa -i cała masa do niego szła z wieży.

• #17 05 Maj 2007 21:08
    jacek kaczmarczyk
    Poziom 12  

Stary wiesz co to jest zerowanie? A co to jest masa? Poszukaj odpowiedzi w necie to zrozumiesz swoje troche nie teges pisanie. Po za tym pozdro

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo