Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora AS952 i problem przy przestrajaniu

aleksandro 03 Kwi 2008 19:38 1244 3
  • #1 03 Kwi 2008 19:38
    aleksandro
    Poziom 17  

Wiem, że było na temat przestrajania tego modelu już tysiące tematów, ale ja w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mój problem polega na tym że wyciąłem kondensatory z głowicy i zmostkowałem układ scalony ale gdy podłączyłem to na ukfie słychać tylko szum nie łapie żadnych stacji mimo że mieszkam 7 km o nadajnika. Moja prośba polega na tym aby mi ktoś powiedział co mam zrobić albo sprawdzić

0 3
  • Testo
  • #2 03 Kwi 2008 20:24
    rr6gakmp
    Poziom 12  

Dlaczego mostkowałeś układ scalony /który?/,wystarczy wyciąć kondensatory.

0
  • Testo
  • Pomocny post
    #3 03 Kwi 2008 21:57
    andrzej c
    Poziom 29  

Zakładam, że tuner przed przestrojeniem był sprawny. Mam nadzieję, że Kolega pisząc o zmostkowaniu u.s. zrobił to tak: a) rozciąć od strony druku zworę łączącą wyprowadzenia 1 i 6 procesora IC 106, b) połączyć wyprowadzenia 6 i 7 procesora , c) włączyć tuner i sprawdzić czy prawidłowo wyświetlany jest zakres pracy tunera : 87,5 - 108 MHz ( oczywiście bez cyfry 1, jeśli nie został zamontowany wcześniej wyświetlacz dla 100 MHz ), d) na kołku pomiarowym K 10 sprawdzić napięcie przestrajania dla całego pasma - powinno wynosić ok. 32V ; kołek K 10 znajduje się między głowicą, a gniazdami antenowymi.

Dodano po 15 [minuty]:

Po wycięciu w głowicy kondensatorów C29, C30, C31, C32 należy ją zestroić. Najpierw obwód heterodyny. Dla częstotliwości 108 MHz trymerem C29 regulować tak, aby w punkcie K 10 napięcie wynosiło 25V. Sprawdzić , czy dla dolnej częstotliwości zakresu 87,5 MHz napięcie w punkcie K 10 wynosi koło 3V. Jeśli znacznie odbiega od 3V, to należy je ustawić strojąc cewką L5. W razie konieczności czynności powtórzyć kilkakrotnie.

Dodano po 23 [minuty]:

Po zestrojeniu heterodyny wyszukać dwóch stacji skrajnych, położonych najbliżej dolnego i górnego zakresu pasma, to znaczy 87,5 MHz i 108 MHz i je zaprogramować. Następnie należy zestroić obwody wzmacniacza w.cz., strojąc na maksimum wzmocnienia metodą kilkukrotnego strojenia. Dla górnej częstotliwości zakresu trymerami C1, C6, C8, a dla dolnej częstotliwości cewkami L1/2, L3/4 i L6. Wzmocnienie głowicy można oceniać na podstawie odczytu wskaźnika poziomu lub pomiaru napięcia na nodze 13 układu IC101 (TDA 1576), które jest proporcjonalne do poziomu sygnału z anteny.

Dodano po 43 [sekundy]:

Dodano po 41 [minuty]:

Do pełnej satysfakcji pozostaje dołożenie wyświetlacza LTS 5811G firmy LITEON, wraz z dwoma rezystorami R316 i R317 o wartości 220 omów. Oczywiście można zastosować inny wyświetlacz, ale najprawdopodobniej będzie się to wiązało z krosowaniem ścieżek.

0
  • #4 04 Kwi 2008 14:25
    aleksandro
    Poziom 17  

Właśnie czegoś takiego szukałem w chwili wolnego czasu sprubujezestrojić i podziedziele się wynikiem

0