Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka DVD Panasonic DMR-EH50 - komunikat o błędzie

05 Kwi 2008 13:29 2302 1
 • Poziom 10  
  Mam problem z nagrywarką DVD Panasonic DMR-EH50. Usterka wystąpiła podczas edycji tytułu na twardym dysku. Sprzęt się wyłączył, po chwili
  załączył, wyświetlając komunikat na ekranie TV "Wystąpił błąd. Proszę nacisnąć ENTER". Po naciśnięciu przycisku nagrywarka się wyłącza, po chwili załącza, na wyświetlaczu nagrywarki pojawia się komunikat "HELLO" i operacja się powtarza.
  Po odłączeniu HDD od zasilania jest tak samo, tylko nie wiem czy z powodu braku"obecności" twardego dysku czy dlatego, że usterka jest gdzie indziej. Napięcia na zasilaniu HDD prawidłowe, +12V i +5V.
  Proszę o poradę!
  Tomek.
 • Poziom 11  
  W mojej nagrywarce siadł HDD w momencie zgrywania zdjęć z karty SD. Objaw był taki, że włączał się i wyłączał. W serwisie Panasonika koszt naprawy około 700zł. W końcu naprawiono mi za 350zł w innym serwisie. w 50 i w 55 podobno dyski mają coś zapisane w firmware lub na samej powierzchni dysku, co identyfikuje nagrywarka. Próbowałem włożyć różne dyski, m.in. kupiłem dokładnie taki jak siedzi w oryginale, ale to wszystko bez skutku pozytywnego. Zawsze komunikat HDD N/G i zero reakcji. Teraz jest OK. Nie wiem, czy u ciebie też siadł dysk, ale wiem, że kodami serwisowymi można zrobić diagnozę, jest tam spro opcji, ale oczywiście najlepiej jak się ktoś w tym orientuje, bo czasem mozna zrobić wiecej szkody niż korzyści.