Witam,
nie mam doświadczenia w pisaniu programów na uC i PC, które komunikują się po rs232, więc mam parę problemów.
Sprawa wygląda tak, mam uC który zbiera parę informacji z otoczenia niech dla przykładu będą to 3 temperatury plus 2 przyciski.
Program w uC (Bascom) wygląda tak ze co jakiś czas procek daje np
Print 'temp1=50'
Print 'temp2=30' //przykładowe wartości
Print 'temp3=4'
Print 's1=0' //przycisk jeden wył
Print 's1=1' //przycisk dwa on
I teraz mój problem jak napisać w delphi używając comporta program który będzie te dane wizualizował w taki sposób:
gdy dostanie 'temp1=50' rozpozna i odrzuci wartość 'temp1=', a '50' umieści na np progreesbar1, temp2 na progressbar2 itd itp.
Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał z góry dziękuje za pomoc
nie mam doświadczenia w pisaniu programów na uC i PC, które komunikują się po rs232, więc mam parę problemów.
Sprawa wygląda tak, mam uC który zbiera parę informacji z otoczenia niech dla przykładu będą to 3 temperatury plus 2 przyciski.
Program w uC (Bascom) wygląda tak ze co jakiś czas procek daje np
Print 'temp1=50'
Print 'temp2=30' //przykładowe wartości
Print 'temp3=4'
Print 's1=0' //przycisk jeden wył
Print 's1=1' //przycisk dwa on
I teraz mój problem jak napisać w delphi używając comporta program który będzie te dane wizualizował w taki sposób:
gdy dostanie 'temp1=50' rozpozna i odrzuci wartość 'temp1=', a '50' umieści na np progreesbar1, temp2 na progressbar2 itd itp.
Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał z góry dziękuje za pomoc