Witam.
Jestem początkującym użytkownikiem i z góry przepraszam za wszelkie błędy w stylu złego umieszczenia tematu/ postu. Potrzebuję pomocy przy projektowaniu wzmacniacza tranzystorowego na układach bc107 lub 108 o wzmocnieniu równym 13. Innych zaleceń nie mam, no może z wyjątkiem tego, aby układ nie był bardzo skomplikowany... Wzmacniacz powinien pracować w układzie ze wspólnym emiterem. Nie wiem, jaki układ wykorzystać i jak dobrać elementy wiec będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki lub odpowiednie wzory do tego potrzebne.
[Przenoszę z "Układy elektroniczne DIY, .... Mariusz Ch.]
Jestem początkującym użytkownikiem i z góry przepraszam za wszelkie błędy w stylu złego umieszczenia tematu/ postu. Potrzebuję pomocy przy projektowaniu wzmacniacza tranzystorowego na układach bc107 lub 108 o wzmocnieniu równym 13. Innych zaleceń nie mam, no może z wyjątkiem tego, aby układ nie był bardzo skomplikowany... Wzmacniacz powinien pracować w układzie ze wspólnym emiterem. Nie wiem, jaki układ wykorzystać i jak dobrać elementy wiec będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki lub odpowiednie wzory do tego potrzebne.
[Przenoszę z "Układy elektroniczne DIY, .... Mariusz Ch.]