logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zdjąć simlocka z Nokii N70 za pomocą JAFA i kabla 7-pinowego?

Devil 07 Kwi 2008 13:22 1842 10
REKLAMA
  • #1 5003185
    Devil
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Ocena: 2
    Witam dostałem 1 szt. N70 i nie umie mi locka zdjąć, mam JAFA i pokazuje mi coś takiego

    Cytat:
    "Reading...
    MCU SW version: V 05wk07v48.1
    28-08-07
    RM-84
    (c) Nokia.
    HW version: 6001
    PCI version:
    RFIC version: 150a160e
    DSP version: rolf_05wk07v29p1
    Retu version: 32
    Tahvo version: 41
    Production serial number: SVI119910
    Product code: 0529914
    Module code:
    Basic production code: 0522156
    Flash code:
    Order number:
    Product specific data:
    Long production SN:
    ATO:
    Default SN type:
    IMEI plain:
    IMEI spare to net: 3A 75 90 03 10 65 15 01
    IMEI SV to net: 33 75 90 03 10 65 15 11 F2

    LOCK STATUS:

    CONFIG KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    PROVIDER KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    Provider: Unknown provider
    Key Code count: 0, FBUS Code count: 0

    Block 1:
    Lock 1: CLOSED -> Lock Data: 00101F

    Searching for saved ini...
    Checking for file C:\Program Files\ODEON\JAF\JAF_RM-84.ini
    Saved INI not found, loading INI list...
    Setting local mode...
    Reading product code...
    Product Code: 0529914
    INI file 0529914.ini is missing. Continue searching for second ini type...
    No ini files found...
    FILES SET FOR FLASHING:
    MCU Flash file: NONE
    PPM Flash file: NONE
    CNT Flash file: NONE
    APE Variant file: ?
    Done!



    Backing up SIMLOCK data...
    Setting local mode...
    Reading IMEI...
    C:\Program Files\ODEON\JAF\ProgData\3_CRT_backup_131174.pm
    Done!
    Backup LCK OK!
    Setting local mode...
    Reading simlock data...

    LOCK STATUS:

    CONFIG KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    PROVIDER KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    Provider: Unknown provider
    Key Code count: 0, FBUS Code count: 0

    Block 1:
    Lock 1: CLOSED -> Lock Data: 00101F

    Reading imei...
    Reading codes data...
    Found codes data...
    Resetting phone...
    Waiting for phone...
    Reading soft info...
    Reading simlock data...
    Writing codes data...
    Unlock Codes:
    #pw+797866263101877+7#
    #pw+765328404815735+6#
    #pw+373464202614366+5#
    #pw+545521084422661+4#
    #pw+008002627848515+3#
    #pw+347329941670170+2#
    #pw+461604526580339+1#
    Uploading code to phone...
    Reseting phone...
    Waiting for phone...
    Reading soft info...
    Unlocking...
    Error unlocking...
    "

    co jest nie tak?? Robiłem oczywiście kabelkiem 7 piowy do jafa . pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 5003196
    matezzz
    Poziom 25  
    Posty: 990
    Pomógł: 68
    Ocena: 6
    CONFIG KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    PROVIDER KEY: FFFFFFFFFFFFFFFF
    certyfikat.
    następnym razem użyj szukajki
  • REKLAMA
  • #3 5003209
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    Jak masz becupa to wgraj go i zrob to po DKU5
  • REKLAMA
  • #4 5003392
    Devil
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Ocena: 2
    a jeżeli nie mam backupa?? bo dostalem takiego?? to co teraz ??
  • REKLAMA
  • #5 5003400
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    ASK - RPL zostaje
  • #6 5003410
    bzikk
    Poziom 32  
    Posty: 1938
    Pomógł: 189
    Ocena: 63
    To teraz liczenie ask na rpl.
  • #7 5003651
    Devil
    Poziom 16  
    Posty: 265
    Ocena: 2
    hm... a jaka cena takiej usługi?? i co trzeba zrobic ?? prosze o instrukcje
  • #8 5003664
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    Musisz zczytac ASK wyslac do przeliczenia na rpl.
    koszt jak sie nie myle okolo 80zl (moge sie mylic jak cos prosze mnie poprawic)
  • #9 5004214
    masakra_a
    Poziom 15  
    Posty: 196
    Pomógł: 6
    Ocena: 13
    Z częstochowy jesteś? Dziś dostałem taka samą w czarnym kolorze. Taka sama sytuacja.
  • #11 5005766
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6739
    Pomógł: 570
    Ocena: 164
    Multi_COM napisał:
    widze ze coraz czesniej trafiaja sie telefony po Unlock w Dejanie ;)

    Zapomniales multi dodac po Nieumiejetnym Unlocku dejanem.
    Ja robie tylko nokie z rapem 2,2 dejanem i jeszcze nie mialem problemu.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy zdjęcia simlocka z telefonu Nokia N70 za pomocą programu JAFA i kabla 7-pinowego. Użytkownik napotkał problem z komunikatem zawierającym klucze CONFIG i PROVIDER ustawione na FFFFFFFFFFFFFFFF, co wskazuje na brak ważnego certyfikatu. Zalecane jest użycie backupu (becupa) i wykonanie operacji po wersji DKU5 oprogramowania. W przypadku braku backupu konieczne jest odczytanie klucza ASK i przesłanie go do przeliczenia na plik RPL, co jest usługą płatną (około 80 zł). Wskazano, że po nieudanym unlocku metodą Dejana może być konieczne dodanie pliku multi. Użytkownicy wymieniają się doświadczeniami dotyczącymi problemów z simlockiem i metodami ich rozwiązania przy użyciu narzędzi JAFA i Dejana.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA