Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Concert1 gubi sygnał, szumi, słaby odbiór

darekaudi4 08 Kwi 2008 17:15 10184 16
  • #1 08 Kwi 2008 17:15
    darekaudi4
    Poziom 10  

witam
    zmienilem radio audi concert (blaupunkt) na radio audi concert (panasonica) ,radia identyczne tylko jak wiadomo w blaupunktach jest problem z glosnoscia .po zmianie radia strasznie slabo odbieraja stacje czasami nawet calkiem zgubi sygnal np. w garazu czy gdzies na trasie ,czego w blaupunkcie nie bylo .wydaje mi sie ze nawet stereo teraz niema .Co z tym zrobic cos jest inaczej w podlaczeniu???

0 16
  • #2 08 Kwi 2008 20:08
    rydzekcycek
    Poziom 16  

witam sprawdź miernikiem czy radio podaje 12v na antenę ( napięcie między żyłą sygnałową anteny a masą ) . Jeśli jego brak to albo naprawa radia albo montaż separatora .

0
  • #3 08 Kwi 2008 23:27
    darekaudi4
    Poziom 10  

hmm w przewodzie antenowym ma byc 12v ???

0
  • #4 10 Kwi 2008 16:27
    rydzekcycek
    Poziom 16  

tak poczytaj o antenach w seat , vw , skoda , audi . Są tamanteny aktywne ze wzmacniaczem przy bacie i zasilane przez przewód antenowy

0
  • #5 10 Kwi 2008 16:45
    radiotom
    Poziom 14  

Sprawdź też czy podłączony jest w kostce zasilającej niebieski przewód i czy jest na nim napięcie.Jeżeli tak jest musisz zastosować separator antenowy podłączany między anteną a radiem.

0
  • #6 13 Kwi 2008 15:54
    darekaudi4
    Poziom 10  

sprawdzilem i napiecie na przewodzie antenowym jest co teraz radio jes jeszcze zaplombowane napewmo nie bylo nic grzebane w mim

0
  • #7 13 Kwi 2008 16:32
    LWD11
    Poziom 29  

Spróbuj powrócić do blaupunkta i zobacz jak jest, bo może wzmacniacz antenowy sie uszkodził.

0
  • #8 17 Kwi 2008 16:44
    radiotom
    Poziom 14  

Jezeli jest to antena dachowa ,to jest prostsza metoda aby antena zadziałała,lecz trochę bardziej pracochłonna.Musisz dorwać się do stożkowej podstawy anteny,rozkręcić ją i usunąć wzmacniacz i podłączyć się bezpośrednio do pola lutowniczego bata antenowego.

2
  • #9 17 Kwi 2008 18:52
    djlj24
    Spec od car audio

Kolego radiotom to zła droga. Nie wywala się czegoś poprawnie zaprojektowanego tylko się to naprawia. A opis naprawy takiej anteny był na forum krok po kroku - tylko na przykładzie Skody lub Seata.

0
  • #10 19 Kwi 2008 09:54
    radiotom
    Poziom 14  

Oczywiście kolego djlj24 ,masz rację,ale naprawa wzmacniacza wykonanego w technologii smd,nie zawsze jest możliwa,zwłaszcza dla mniej doświadczonych osób,dlatego też podałem sposób,który może wykonać nawet nieelektronik.A w razie niezadowalających efektów można "wrzucić" dodatkowy wzmacniacz między antenę a radio.

0
  • #11 20 Cze 2009 18:05
    husain
    Poziom 10  

witam!
    u mnie w avancie a4 wzmacniacza w podsufitce nie ma - wersja kombinowana, ktos sobie wymontował,
    w aucie jest seryjne radio audi chorus ktore dobrze zbiera stacje tylko w centrum miasta ( antena z batem podlaczona bezpośrednio pod radio)
    czy zakup separatora antenowego rozwiąże mi ten problem?

1
  • #12 03 Lip 2009 00:22
    punk's
    Poziom 12  

Witam. W moim przypadku problem wygląda następująco: mam radio vw w swoim passacie B5 i radio mi szumi przerywa itd. wymieniłem antenę z podstawką podłączyłem zasilanie +12V do podstawki i nie wiele pomogło. Czy dołożenie separatora w czymś pomoże?

0
  • #13 03 Lip 2009 06:18
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

Jeśli masz antene z zasilaniem zewnętrznym to nie jest antena od B5 - zakładanie separatora nic nie da .

0
  • #15 04 Lip 2009 14:03
    elektromax.jr
    Poziom 1  

Ja mam podobnie od pewnego czasu w ogóle jest tak jak bym nie mial stereo. Czy ktos wie jak w w radio Concert sprawdzić czy jest stereo ? Czy ta dioda pomiedzy przyciskami TP a znaczkeim dolby oznacza stereo ? Ciekawosta jest to że jak włącze CD ze zmieniarki to stereo jest podczas słuchania radia go jednak brak.

0
  • #16 30 Lis 2015 14:36
    wyshaa
    Poziom 1  

Niektóre audi A4 B5 w wersji avant jak najbardziej mogą mieć osobne zasilanie wzmacniacza przy antenie dachowej. Np. moje :-) Przecież nie decyduje o tym antena, tylko wyprowadzenie instalacji z auta. Mam wzdłuż kabla antenowego dodatkowy kabelek zasilający z wsuwką na wzmacniacz.
    Jest to chyba bardzo rzadkie rozwiązanie (kłopot z zakupem anteny) ale jak najbardziej możliwe.

0
  • #17 14 Lut 2016 17:11
    kakson16
    Poziom 5  

Mam antenke ze wzmacniaczem gdzie podpiąć plus a gdzie minus ? I czy przewód ktury idzie z radia podaje 12v ? I muszę podpiąć minus z tylnej lampki czy przewód z radia to minus i muszę podpiąć plusa ? Moje auto to audi a3 8l 1998r.

2
  Szukaj w 5mln produktów