Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe LG DVD/CD/VCR LH-C6230 - brak reakcji

10 Kwi 2008 14:51 3214 3
  • Poziom 18  
    Kombajn, kino domowe marki LG LH-C6230 całkowicie zawieszony, na panelu przednim świecą się wszystkie 3 zielone diody LED: on/off, dvd, vcr.
    Klient twierdzi, że sprzęcik działał cały czas prawidłowo, lecz ostatnio będąc w stanie off załączał się sam i robił sporo hałasu.
    Nic nie działa, ciemny wyświetlacz, brak jakiejkolwiek reakcji.
    Sprawdziłem zasilacz i wszystkie napięcia, odłączyłem DVD i mechanizm VCR, bez zmian.
    Może istnieje jakaś kombinacja klawiszy lub zwora na twardy reset?

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Pod dobrym szkłem widać delikatne pęknięcie i wybrzuszenie na układzie IC801 TDA9605A. Czasem widać jak delikatnie przygasają zielone diody LED, wtedy scalaczek Bardzo Mocno się nagrzewa, potem diody się rozjaśniają a scalak stygnie.
    Uszkodzony scalak zawiesza/zakłóca komunikację magistrali i to może być główną przyczyną uszkodzenia kina domowego.
  • Poziom 17  
    Witam :)

Mam dokładnie taki sam przypadek - identyczne uszkodzenie. Na układzie IC 801 (procesor AUDIO od magnetowidu) wybrzuszenie i wyraźnie oznaki mocnego przegrzania. Po wylutowaniu tego układu komunikacja pomiędzy pozostałymi zostaje przywrócona i kino startuje normalnie. Koszt uszkodzonego układu to zaledwie kilkanaście złotych, więc warto jeszcze zainwestować w naprawę tego sprzętu :)
    Jeśli chodzi o plik ze schematem, do którego podano link, to nie daje się on rozpakować - brak wszystkich części...

Pozdrawiam :)
  • Poziom 18  
    Gość odebrał sprzęt i zawiózł go do serwisu LG, tam z kasowali go 300zł,
    w tym wymiana płyty głównej.
    Może i dobrze, gdyż będąc jeszcze na gwarancji był naprawiany aż 2 razy,
    w wielu miejscach było widać wymienione elementy, jak i dużo poprawionych lutów.
    Co do archiwum tak jak piszesz, po wejściu na tę stronę: - Now downloading free:LG LH-C6230 [report bad file]
    Ja pobrałem go z Elektrody
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic71226.html