Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD DVP 520 Philips - nie wysuwa szuflady.

10 Kwi 2008 11:42 3040 7
  • Poziom 15  
    Mam problem z dvd philips dvp 520. Nie wysuwa szuflady na płytę, nie wiem co może być powodem?
    Czy ktos ma jakiś pomysł?/ Może ktoś mi pomóc w tym temacie?

Proszę jednak o zapoznanie się z pkt.11 regulaminu. Tytuł tematu poprawiłem. [_OBCY_]
  • PCBway
  • Poziom 27  
    Ręczne otwarcie (zwolnienie sprzęgła) pozwala wysunąć tackę? A może się przyblokowało i teraz (po ręcznym) już jest ok. Jeśli tak, to sprawdź czy na silniku pojawia się napięcie przy wciśnięciu OPEN - może silniczek padł, a może spadła z niego guma... Jeśli nie ma sterowania, to może mikrostyk pod klawiszem padł - sprawdź. A jeśli to sterowanie... no to już trochę trudniej będzie ;)
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Sprawdziłem silniczek jest ok, pasek też, pozostaje pewnie sterowanie silniczkiem, nie wiem jaki układ odpowiada za sterowanie ?
    Prosze o pomoc .
  • Poziom 27  
    Sprawdź jeszcze nieszczęsny mikrostyk w klawiszu wysuwu czy załącza obwód - pamiętaj że może być albo NC, albo NO. Tak, czy inaczej wciśnięcie go powinno dać zmianę stanu na mierniku.
  • Poziom 15  
    Sam juz nie wiem co mu dolega po załadowaniu ręcznie płyty wszystko idzie jak należy a otworzyc szuflady pilotem ani przyciskiem open nie idzie.Po wcisnięciu przycisku zmienia sie na open , play, stop. A wysunąc szuflady nie może.HM????
  • Poziom 27  
    Jeżeli wszystkie pozostałe funkcje DVD są ok, to możesz jeszcze sprawdzić tranzystor sterujący mikrosilnikiem wysuwu tacki na pcb dvd (a także miernikiem, czy procesor daje sterowanie). Jeśli nie jest uszkodzony, to problemem może być sam soft - nie robiłeś jakiegoś upgradu software'u ostatnio? Ewentualnie możesz zrobić upgrade firmware'u, może załatwić problem uszkodzonego softu.
  • Poziom 15  
    A gdzie szukać tego tranzystora?, w przetwornicy , na płycie głównej? czy w innym miejscu?
    Co do zmiany firmware to nic nie było ruszane, ale troche się zastanawiam teraz czy wykonując je nie załatwie go na amen.
    No bo dajmy na to wgra oprogramowanie ale płytka się może nie wysunąć i co wtedy?
  • Poziom 27  
    i wtedy du.. zbita ;) A na poważnie - prześledź podłączenie od silnika wysuwu tacki (z taśmy) na pcb i po ścieżkach dojdziesz do tranzystorków sterujących - w zależności od rodzaju silniczka będzie ich albo 1 albo 4 i wszystkie smd - w pierwszym przypadku będzie to raczej BC 547, a w drugim 4 mosfety. Możliwe też, że masz silnik krokowy zintegrowany ze sterowaniem (w obudowie silniczka) a z zewnątrz idzie tylko ścieżka od scalaka (sterowanie) wtedy raczej uszkodzenie nienaprawialne bo by trzeba było wymienić silniczek. No i w końcu powinieneś sprawdzić, czy jest sterowanie tym silnikiem - czyli czy idą impulsy od sterownika do silnika po wciśnięciu OPEN