Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Slican CMT 8/64 - nie rozłącza poł. zew.

11 Kwi 2008 08:25 1816 8
 • Poziom 11  
  Witam.
  Sytuacja wygląda tak: dzwoni ktoś z miasta, nikt nie odbiera, abonent się rozłącza, centralka nadal dzwoni do czasu podniesienia słuchawki (wtedy cisza i rozłączenie).
  Dodam, że jest uruchomiaona zapowiedź słowna.
  Czy można jakoś zaradzić temu dzwonieniu ? (czy poprostu ten typ tak ma)
  dzięki
 • Poziom 37  
  Zdaje się, że ten typ tak ma i nie tylko ten.
  W centralkach starszego typu z DISA brak jest detekcji sygnału zakończenia połączenia (sygnał zajętości po odłożeniu słuchawki) stwierdzającego, że abonent dzwoniący się rozłączył.

  ps

  Dla pewności poczekaj jednak na wypowiedzi specjalistów od Slicana.

  Pozdrawiam.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator - Telefony Stacjonarne
  - skierować ruch po kilku dzwonkach na automatyczna sekretarkę z zapowiedzią np: "przepraszamy ale nie mozemy odebrac telefonu" ;)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator - Telefony Stacjonarne
  ...no to pozostaje fax ...;)
 • Poziom 11  
  Dzięki za odpowiedź.
  Czyli pozostaje przyjąć to do wiadomości i uczulić użytkowników, że jeśli nie chcą odbierać "głuchych" telefonów muszą szybko odbierać - zanim klient się rozmyśli :D
 • Poziom 37  
  Ewentualnie jeśli dysponujesz przynajmniej jednym wolnym portem wewnętrznym analogowym w centrali to zastosuj inne urządzenie spełniające to samo zadanie co standardowa DISA w Slicanie, a może nawet więcej np.
  automatyczny operator EAR 1000 (lub podobne) nie jest tani ale zawsze jakaś alternatywa.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  cześć - - to jest jedyny mankament jaki jest w centrali CMT - i jak większość Kolegów zauważyła nic z tym tematem nie można zrobić < brak detekrota 400 Hz - co ma już miejsce w centrali NCT - obecnie centrala też już jest na wymarciu - Slican nie inwestuje w starocie - ostatnio skupił sie tylko i wyłącznie na centralach CCT i MAC > - jak już osoba dzwoniąca z miasta dodzwoni sie co centrali CMT a nie daj Boże wpadnie na DISA - to pomimo iż odłoży słuchawkę - to centrala jeszcze sama z siebie wyśle 3, 4 dzwonki a po podniesieniu jest sygnał zajętości. Jest to zjawisko dość uciążliwe dla sekretarki - ale nie ma możliwości usunięcia w/w problemu w typ konkretnym typie centrali.

  Pozdr. Jarek