Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Volkswagenem Alpha

amator 28 Sep 2002 16:56 1908 6
Computer Controls
    amator
    Level 22  
    Jest to Alpha CC Blaupunkta.Radyjko to było odwrotnie podłączone do zasilania do czego przyznał się zleceniodawca oraz miało najprawdopodobniej zwarte wyjścia (padnięta końcówka mocy, przepalone ścieżki, zwarty STP20N06)i oczywiście brak codu.Po wymianie końcówki,STP,usunięciu przerw i rozkodowaniu odbiornik przyjmuje cod, magnetofon kręci, radio podejmuje przeszukiwanie lecz nie zatrzymuje się, a po wymuszonym zatrzymaniu w głośnikach cisza podobnie jest podczas próby odtwarzania kasety.Brak schematu utrudnia mi dalsze ruchy. Każda podpowiedź mile widziana.
    Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Computer Controls
  • Computer Controls
    amator
    Level 22  
    Dzięki za podpowiedż, sprawdzę to w poniedziałek, ale poza tym .jest jeszcze problem z brakiem sygnału mcz. na końcówkę mocy również z magnetofonu
    amator2
    Level 17  
    A sprawdziłeś stabilizator 8v (L4916), wyciszanie FM v860 (BC848b),tranzystory przedwzmacniacza v1540, v1560
    ( BC848b) ,wyciszanie końcówki mocy v1611 ( BC848c), układ AN5733 pomiedzy wzmacniaczem a przedwzmacniaczem ?
    Zarówno sygnał z radia jak i z magnetofonu przechodzi przez TDA1591
    zasilanie pin6 (8v), przełaczanie pin8 (6v)

W razie problemów mogę podesłać fragment schematu po zeskanowaniu

Pozdrawiam

Sławek 8)
    amator
    Level 22  
    Tego wszystkiego niestety nie sprawdzałem, ale AN 5733 także podejrzewam, nawet prówałem go kupić, niestety bez powodzenia dlatego też nie mogę go wykluczyć.Dlatego byłbym Ci bardzo wdzięczny za podesłanie schematu, bo bez niego jest bardzo ciężko cokolwiek wymyśleć. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
    amator
    Level 22  
    Temat zakończony. Wymiana L4916 załatwiła sprawę. Dzięki.