Witam
Na rysunku jest schemat. Napiecie z generatora zmienia sie w granicach od około 16V do 60V (w zalezności od obrotów w silniku). Wiem, że mozna to robić przez zwieranie "napięcia"po przez tyrystor do masy (generator jest tak zaprojektowany, że to bez problemu wtrzymuje). Mam pytanie jak wyglądałby taki prosty ogranicznik napięcia?
Na rysunku jest schemat. Napiecie z generatora zmienia sie w granicach od około 16V do 60V (w zalezności od obrotów w silniku). Wiem, że mozna to robić przez zwieranie "napięcia"po przez tyrystor do masy (generator jest tak zaprojektowany, że to bez problemu wtrzymuje). Mam pytanie jak wyglądałby taki prosty ogranicznik napięcia?