Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony DCR SR35 - zgranie filmu na PC

15 Kwi 2008 14:00 11108 7
  • Poziom 20  
    Witam
    Posiadam taka kamere z wbudowanym dyskiem twardym i chcę zgrać nagranie z kamery na dysk w komputerze. Niestety, jakość zgranego filmu jest fatalna. Kamera nie ma wyjśćia firewire tylko mini usb i AV.
    Czy ja coś żle robie czy może jest jakaś przejściówka żeby tą pseudo cyfrową kamere podłączyć przez firewire, zeby jakośc nagrania była ok?
  • Poziom 13  
    Jaki program stosujesz do przechwycenia filmu?
  • Poziom 14  
    witam
    miałem styczność z modelem z tej samej rodziny kamer i to co się może wydawać mini usb jest złączem do transmisji obrazu i fonii do komputera
    celem obróbki, ale jest jedno "ale" w zależności od wersji zakupu danego modelu pewne opcje są zablokowane przez producenta(uwaga na promocje)
    oficjalnie można odblokować różne funkcje, ale za odpłatnością w danym serwisie lub mieć dostęp do pełnej dokumentacji serwisowej
    w przeciwnym razie zostaje zrzut po audio/video do komputera, ale karta video powinna być typu vivo lub bardzo dobry tuner tv z wejściem vivo

Moderowany przez oldboy:

Regulamin p.15

• Specjalista - kamery
    To są jakieś jaja, jak kamera cyfrowa ma mieć zrzut analogowy to po co jest cyfrową. Właśnie sprawdziłem, ta kamera ma USB2.0 i wyjście analogowe. Niesamowite dziwactwo. To chyba jest kamerka internetowa z pamięcią?
  • Poziom 1  
    WAŻNE

Aby filmy te mogły zostać właściwie otwarte, aplikacja odtwarzająca filmy musi obsługiwać format mpeg 2. Skontaktuj się z producentem oprogramowania w celu uzyskania dodatkowych informacji oraz dostępnych aktualizacji.

1. Włącz komputer.
    2. Upewnij się, że kamera jest wyłączona.
    3. Podłącz kamerę do komputera za pomocą dostarczonego przewodu USB.
    4. Podłącz zasilacz do gniazda ściennego, a następnie do kamery.
    5. Otwórz ekran LCD kamery video.
    6. Włącz kamerę.
    7. Na ekranie LCD pojawi się ekran USB SELECT. Dotknij ikony HDD.
    8. Na komputerze otwórz okno Mój komputer.
    9. W oknie Mój komputer kliknij dwukrotnie ikonę przedstawiającą kamerę, a następnie przejdź przez strukturę folderów, aby odnaleźć wideo, które chcesz przesłać.

UWAGI: Kamera zostanie wyświetlona w oknie Mój komputer jako dodatkowy napęd dysku twardego.
    10. Za pomocą myszy wybierz pliki wideo lub zdjęcia, które chcesz przesłać na komputer.

UWAGI: W przypadku korzystania z kamery High Definition Handycam® Sony zaleca kopiowanie i wklejanie folderu AVCHD na twardy dysk komputera przed odczytem jego zawartości.
    11. Aby skopiować pliki, naciśnij kombinację klawiszy CTRL+C.
    12. Kliknij folder komputera, do którego chcesz skopiować wideo lub zdjęcia.
    13. Wciśnij CTRL+V, aby wkleić plik w folderze komputera.
  • Poziom 2  
    Mam taką kamerę. Niestety opisany powyżej sposób (z kopiowaniem plików plików) jest nie możliwy. Skopiowane w ten sposób pliki nie są odtwarzane, ani nie można ich dalej obrabiać. Ponieważ kamera ta zapisuje pliki jako MPG więc nie jest konieczny program do przechwytywania obrazu. Pliki przegrywamy na PC z użyciem przewodu USB.
  • Poziom 15  
    mam tą kamerę i mam również problem- jakość filmu jest kiepska po przegraniu poprzez USB a gdy podlaczam przez AudioVideo pod TV jakosc jest o niebo lepsza.
    Co więcej - mplayer wyslietla zlej jakosci obraz, w windows media player jakosc jest juz lepsza - o co chodzi?
    spradzalem u znajomego i ma tak samo.

Dziękuję za odpowiedzi.