Nie widzi płyt, jeśli czyta to zawiesza się
Po włożeniu płyty silnik nie rusza, laser zachowuje się prawidłowo. Czasem silnik rusza ,DVD czyta lecz zatrzymuje się po kilku minutach. Driver silnika gorący. Napięcia zasilacza w normie , profilaktycznie wymieniono kondensator 2200µ/10V. dwie diody szeregowe- bez rezultatu. Wymontowałem silnik napędu płyty i zmierzyłem pobór prądu-przy napięciu 3V wynosił ponad 200mA nie obciązony!?. Po jego rozłożeniu okazało się że są zwarcia na komutatorze od przyklejonych opiłków szczotek. Po oczyszczeniu komutatora i złożeniu silnika pobór prądu spadł do 20mA przy 3V. Po wstawieniu silnika, od tej pory DVD zawsze odczytywał płyty, lecz problem zawieszania pozostał.Płyty CD czytał bez problemów. Pozostało więc wymienić czytnik. Wstawiłem nowy HOP-1200W z mechanizmem( bez był niedostępny) kupiony w CYBORTECHU za 31zł. Odtwarzacz działa juz miesiąc bez problemów.
Po włożeniu płyty silnik nie rusza, laser zachowuje się prawidłowo. Czasem silnik rusza ,DVD czyta lecz zatrzymuje się po kilku minutach. Driver silnika gorący. Napięcia zasilacza w normie , profilaktycznie wymieniono kondensator 2200µ/10V. dwie diody szeregowe- bez rezultatu. Wymontowałem silnik napędu płyty i zmierzyłem pobór prądu-przy napięciu 3V wynosił ponad 200mA nie obciązony!?. Po jego rozłożeniu okazało się że są zwarcia na komutatorze od przyklejonych opiłków szczotek. Po oczyszczeniu komutatora i złożeniu silnika pobór prądu spadł do 20mA przy 3V. Po wstawieniu silnika, od tej pory DVD zawsze odczytywał płyty, lecz problem zawieszania pozostał.Płyty CD czytał bez problemów. Pozostało więc wymienić czytnik. Wstawiłem nowy HOP-1200W z mechanizmem( bez był niedostępny) kupiony w CYBORTECHU za 31zł. Odtwarzacz działa juz miesiąc bez problemów.