Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG WS-28W8VHE 100Hz 28" 16/9

Marek777 28 Lip 2004 22:48 1214 0
    Marek777
    Spec od TV
    OPIS: Telewizor miał objaw taki :fonia prawidłowa , brak obrazu . Po otwarciu Tv okazał się uszkodzony kineskop , uszkod...

OPIS: Telewizor miał objaw taki :fonia prawidłowa , brak obrazu . Po otwarciu Tv okazał się uszkodzony kineskop , uszkodzony mechanicznie , pęknieta szyjka pod cewkami odchylajęcymi , TV był transportowany i pewnie to mu zaszkodziło.
    USZKODZONE: kiniol o oznaczeniu W66QDE893X100.
    DIAGNOZA: po 4 miesiącach poszukiwań dostałem kiniol też oryg. SAMSUNG o identycznych wymiarach ale wersja 50Hz , dlatego musiałem przełożyć stare cewki odchylające , wyregulować czystość i zbieżność pierścieniami na szyjce kiniola oraz pobawić się ustawieniami w trybie serwisowym . Dla zainteresowanych podam metodę wejścia w tryb serwis. z chassis SCT 53 A , ( WS28W6HA , WS32W6HA na SDA30C264 ) :
    Załączony TVC zgasić na STBY , następnie pilotem klawisze: DISPLAY , MENU , MUTE , STBY i już reszta domyślna.
    Po kilkugodzinnym wygrzewaniu kiniola :
    OPIS: nagłe zmiany szerokości obrazu , zła korekcja geometri obrazu.
    USZKODZONE: poprawiłem luty w ukł. odchylania ale objawy ustapiły dopiero po wymianie trazystora w ukł. szerokość - korekcja Q404 IRF620 dałem ( mocniejszy ) IRF640.
    DIAGNOZA: Po wymianie w/w elememtów i dłuższym testowaniu TVC chulał poprawnie .